Asun pääkaupunkiseudulla ja aukissa oli sellainen tiivis "oululaisporukka" jota asia jostain syystä ärsytti. Sain usein kuulla miten Oulussa on kaikki paremmin jne. ja "mistä huomaa" että en ole aivan helsinkiläinen. :)
Sitten kerran he tönivät minua jonosta pois kuin yläastelaiset ikään ja niinpä nostin heistä yhden kaverin rinnuksista seinille. Ajattelin, että tästä tulee tappelu, mutta jätkät säikähtivät ja menivät ihan kalpeaksi.
Oululaisia kun olivat, niin menivät esimiehelle itkemään ja niinpä sitten jouduin käymään johtajan puheilla. Sanoin että olen suomalainen mies ja otan takuuvarmasti takaisin sen mitä minulta ilman oikeutta otetaan. En saanut mitään rangaistuksia, vaan pari kahvilippua jämäkästä asenteesta. :D
Arveluttamaan jäikin, että olisiko tullut kuntoisuuslomaa jos olisin mättinyt näitä Oulun poikasia turpaan?
Turpaan vetäminen
Raaka-alik
6
2560
Vastaukset
- Alfred
noin sen homman mies vetää.
- itkee
äitii, kun on jotunu kauas kotoo
- ylennys
olisi vähintään tuosta tullut ja ainakin 3 kuntsaria, oululaiset kuriin, paska paikka ja paskaa porukkaa.
- ojennus!!
tuo on oikea asenne kun pojut yrittää ryppyillä! hyvä hyvä!
- näin se on
lehmätki lentää
- vänrikki
meitsi taas pisti turpaan yhtä kenraalia.. jouduin sit kaskealan puhutteluun mut puhuin itelle 16 kölliä.. oli vitun jees!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892691- 2011034
- 65881
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti147831- 59702
- 50636
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18591- 51565
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504