Asun pääkaupunkiseudulla ja aukissa oli sellainen tiivis "oululaisporukka" jota asia jostain syystä ärsytti. Sain usein kuulla miten Oulussa on kaikki paremmin jne. ja "mistä huomaa" että en ole aivan helsinkiläinen. :)
Sitten kerran he tönivät minua jonosta pois kuin yläastelaiset ikään ja niinpä nostin heistä yhden kaverin rinnuksista seinille. Ajattelin, että tästä tulee tappelu, mutta jätkät säikähtivät ja menivät ihan kalpeaksi.
Oululaisia kun olivat, niin menivät esimiehelle itkemään ja niinpä sitten jouduin käymään johtajan puheilla. Sanoin että olen suomalainen mies ja otan takuuvarmasti takaisin sen mitä minulta ilman oikeutta otetaan. En saanut mitään rangaistuksia, vaan pari kahvilippua jämäkästä asenteesta. :D
Arveluttamaan jäikin, että olisiko tullut kuntoisuuslomaa jos olisin mättinyt näitä Oulun poikasia turpaan?
Turpaan vetäminen
Raaka-alik
6
2561
Vastaukset 6
- Alfred
noin sen homman mies vetää.
- itkee
äitii, kun on jotunu kauas kotoo
- ylennys
olisi vähintään tuosta tullut ja ainakin 3 kuntsaria, oululaiset kuriin, paska paikka ja paskaa porukkaa.
- ojennus!!
tuo on oikea asenne kun pojut yrittää ryppyillä! hyvä hyvä!
- näin se on
lehmätki lentää
- vänrikki
meitsi taas pisti turpaan yhtä kenraalia.. jouduin sit kaskealan puhutteluun mut puhuin itelle 16 kölliä.. oli vitun jees!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411967Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101355- 1051108
- 103930
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66781
- 33672
Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku14568Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.76544- 78511