Asikkala, Kuotaa

Onko kokemusta venepaikasta ko satamassa?
3901
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sain juuri venepaikan ko. rannasta, vaikutti ihan suht asialliselta laitureineen ja ponttooneineen, kun kävin jäitä pitkin katselemassa. Kiva kun on lukittava portti.
Saa nähdä siten miten kesällä käytössä??

Äänestä
  • tosin kokemukset on 90-luvulta, paikka oli sataman vanhassa osassa "aallonmurtajan" sisäpuolella. Ainoa miinus sataman sijainti Asikkalanselän eteläpäässä, fiskarilla tunnin matka varsinaisiin Päijänteen "veneilymaisemiin" Pulkkilanharjun toiselle puolelle. Suuri plussa taas oli sataman sijainti 200 metrin päässä silloiselta kotiovelta :o)Mitään palveluita siellä ei ole, mutta kanavaltahan ne löytyvät, ja sinne voi oikaista Lautasaaren ja mantereen välistä... Vene sai olla rauhassa, ei minkäänlaista varastelua tai ilkivaltaa, ainakaan siihen aikaan.

    Äänestä

Asikkalasta? Saimme mekin paikan ulkopaikkakuntalaisina, mikä yllätti - luulimme, että lähes mahdotonta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


norski kirjoitti:

Onko kokemusta venepaikasta ko satamassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu