INHOTTU

blackmagictiger

VIHATTU.INHOTTU JA INHOITTAVA LÄÄKÄRI MYY HUUMEITA. POLIISI TUTKII ASIAA JA SAMOIN ALAMAAILMA < INHA HOMMA SANOIVAT POLIISIT,JEPS TOKAISIVAT ENT ESIMIEHET.PANNAAN MEIDÄN PARAS ÄIJÄ HOMMIIN.EX-POLIISI.EX-TAKSIKUSKI.ALAMAAILMAN PIIREISSÄKIN TUNNETTU EX-POLIISI.MIES ISTUI KULLANVÄRISESSÄ MERCEDEKSESSÄ.MIEHELLÄ OLI KAMERA JA HÄN OTTI KUVIA.MIES KAARSI MERCEDEKSENSÄ MANNERHEIMINTIELTÄ KULOSAAREN SILLALLE.AJOI KULOSAAREN RAMPPIA ALAS HERTTONIEMEN SUUNTAAN.JOSTA LIIKENNEYMPYRÄN KAUTTA VUOSAAREEN.
SAMAAN AIKAAN TOHTORI SUUNTASI MUSTALLA AUDILLA SÖRNÄISTEN KESKUSVANKILAAN. MIES KAARSI MERCEDEKSENSÄ KOHTI HERTTONIEMEÄ TOHTORI AJOI KOHTI SÖRNÄISTÄ.SÖRNÄISTEN KESKUSVANKILA 20.4.09.38. TERVE UKKO.
.TOHTORI SANOI.ONKO SULLA RAHAT.TOHTORI MITÄ HELVETTIÄ..TOKAISI UKKO

2

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yavanna

      idea ja alku on hyvä, mutta...

      - Jätä Capslocki rauhaan! Kirjoja/noveja tai muita kirjoituksia ei koskaan kirjoiteta kokonaan isolla (Ainoastaan pisteen jälkeen iso kirjain) tai capslockilla. Se ei ole kovinkaan kivan näköistä luettavaa.
      - Muista kappalejaot
      - Pisteen jälkeen iso kirjain ja pilkut oikeille paikoille.
      - Repliikit eri riville ei heti lauseen jälkeen, muuten teksti on liian sekavaa ja vaikeasti luettavaa.
      - Kuvaile kunnolla henkilöitäsi ja paikkoja missä he liikkuvat.
      - Kun aloitat uuden ns. topicin (keskustelun) jatka siihen äläkä aloita kymmentä uutta, sillä se pudottaa muiden tekstejä. Tarinasi mahtuu aivan varmasti yhden topicin alle.


      p.s

      Jos kirjoitat paikkoihin joissa saa palautetta, kestä se oli se siten hyvää tai huonoa, sillä siitä voit aina oppia uutta.

      p.p.s

      Kokeileppa kirjoittaa Wordilla ensin ja sitten lisätä tekstisi tänne. Wordissa meinaan olis oikolukuohjelma, josta on ollut ainakin minulle apua.

    • OmenaPoo

      Ensinnäkin tuosta kirjottamistyylistä. Olis helpompi lukea, jos teksti ei olisi kirjoitettu isolla ja jos olisi ollut kappalejako. Kaikkein eniten kannattaa skarpata keskusteluissa kappalejakoon - tarinastasti ei oikein saanut selvää, kuka sanoi minkäkin lauseen. Mutta todistetusti vain kirjoittamalla oppii!:) Jatka vain kirjoittamista, tarinassa oli hyvä juoni, tee sille jatko, niin eiköhän se siitä ala sujumaan!:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      275
      17660
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12552
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      75
      6264
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      40
      5283
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      85
      5094
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4223
    7. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      70
      4036
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      60
      3810
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      105
      3732
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3199
    Aihe