Minkälaista aluetta asumisen kannalta?
ei kai yhtä levotonta kuin esim. Karhuvuori?
ei kai yhtä levotonta kuin esim. Karhuvuori?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ristinkallio ja Karhuvuori ovat kuin päivä ja yö, että hyvillä mielin Ristinkalliolla voi asua. Sukulainen asuu siellä ja ei ole ollut mitään valittamista.
Sä mj fani ootkin kotkasta ??? Oon sunkanssa tapellu joskus musa palstalla ja totesin sut idiootiksi. Puolustit henkeen ja vereen laulajaa joka on pedofiili ja muutenkin sekaisin päästään.
No ainakin minä sentään uskallan esittää mielipiteeni oman kuvani kera enkä piilottele rekisteröimättömän nimimerkin takana kuten eräät. Ja sinähän et tiedä MJ:stä paskan vertaa, joten paraskin puhuja. Sitä paitsi tässä nyt ei ole kyse MJ:stä vaan Ristinkalliosta, joten mene sinä imbesilli kotiin kasvamaan.
jes!!!
Tervetuloa Pahkakadulle. Täällä kaikki on yhteistä. Sinun vinttikomerosi on minun komero. Työssä kun emme käy voimme juhlia läpi yön.
ei mitää häiriköintiä.
että mitäköhän ihmeellistä karhuvuoressa on...? ennenvanhaan täällä oli levotonta, n 15 v sitten, mutta sitten käytiin "putsaamaan" paikkaa ja ne ongelman tuottajat asuvat nyt karhulan suunnalla..
Itse olen asunut täällä joitakin vuosia, ei kertakaikkiaan mitään hämminkiä... olen myös asunut eripuolilla kotkaa/karhulaa sekä suomea.. ei tämä paikka poikkea mistään muista mitenkään.. täytyy tietenkin muistaa, että ristinkallio on omakoti/rivitalo aluetta, kun taas karhuvuori on kerrostaloalue.. et periaatteessa ikinä ei voi verrata omakotitaloaluetta kerrostaloalueeseen.. täällä kotkassa on huomattavasti levottomampia alueita kuin karhuvuori ja ne ikävä kyllä on siellä ristinkallion suunnalla...
JOs sattuu huonot naapurit, niin se ei kait ole asuinpaikan vika.. Yleensä ne jotka haukkuvat esim karhuvuorta eivät ole ikinä asuneet täällä.. kokemusta näistä ihmisistä on.. Tottakai joillakin on huonoja kokemuksia, mutta niitä on ihan joka paikassa riippumatta siitä missä asuu.. asuu sitten maalla tai jossain muualla.. Aika paljon riippuu myös omasta itsestä..
Ylhäällä erinkin kulmalla olevat kerrostalot sais
jyrätä matalaksi.Se on rauhatonta aluetta mustalaisia ymm. Mutta mäki ales niin paree.
Näinhän se menee.
tämä on todella rauhallinen paikka ellei nyt lasketa pahkakadun kuksia :D ja kääpäkadun manne henkkaa