Taas koittaa

Se aika vuodesta,kun kaikki ne jotka viellä joutuvat käymään töissä,ovat kateellisia meille jotka emme viitsi tehdä töitä,elikkä olemme työttömiä.Aurinko siellä pilkistää pilvenraosta,on sadekkin lakannut.Eipä tässä sitten muuta ,kuin hyvää työpäivää teille onnekkaille.
2425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Monacossa mahat olla, kun täällä on pilvessä ja lunta sattaa!

Äänestä
  • Savossa,olen metsästysmajallani Tuupovaaran Öllölässä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zorpas kirjoitti:

Se aika vuodesta,kun kaikki ne jotka viellä joutuvat käymään töissä,ovat kateellisia meille jotka emme viitsi tehdä töitä,elikkä olemme työttömiä.Aurinko siellä pilkistää pilvenraosta,on sadekkin lakannut.Eipä tässä sitten muuta ,kuin hyvää työpäivää teille onnekkaille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu