Tuurin konehuutokauppa

Onko joku ollut aikaisemmin Tuurin konehuutokaupassa? Millainen on ollut hintataso esim. kaivureissa? Eli nousevatko hinnat lähelle liikkeiden hintoja?
48268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siellä on myynnis. Kaikki hyvät vehkeet on töissä.
Tuontikoneiden rekisteröinnis ongelmia. CE-todistuksien puuttumisesta eivät enää vastaa.
Onhan ne melko loppuunajettuja laitteita olleet. Joitain pikkuvikaisiakin sekaan on silti eksynyt.
Hintataso on toki halvempi kuin liikkeestä ostetut mutta sitten ei saa edes perävalotakuuta.

Äänestä
  • Jos vertaa vuoden 2005 listaa nyt myynnissä oleviin koneisiin, vaikuttaisi siltä, että konekanta olisi 2006 jonkin verran parempaa. Osa myytävistä koneista on ollut aikaisemmin liikeiden sivuilla myytävänä. Liekkö sitten koneita, joita on jo koitettu myydä pidemmän aikaa?? Kyllähän tälläisessä huutokaupassa kone pitäisi saada huomattavasti halvemmalla kuin liikkeestä, varsinkin kuin takuu ei ole edes se "siihen saakka kun perävalot näkyy".

    Äänestä

  • Ottakaa huomioon aikaisemmin myytyjä verratessa, onkohan ostaja ja myyjä sama.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huutamaan kirjoitti:

Onko joku ollut aikaisemmin Tuurin konehuutokaupassa? Millainen on ollut hintataso esim. kaivureissa? Eli nousevatko hinnat lähelle liikkeiden hintoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu