kertokaa romanttinen ruoka??
minkä tekisitte rakkaallenne!!
minkä tekisitte rakkaallenne!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mansikoita ja kermavaahtoo tarjoiltuna toisen vatsalta tms. =)
((ja onnistuu tähänkin aikaan vuodesta... pakaste mansikoita ja ettei mee ihan täysin sotkemiseks kermavaahtoo purkista! ;) ))
tai tee sit broilerii hyväl kastikkeel ja riisii! emmä tiä onks romanttist, mut on ainaki tosi hyvää... :) if it´s well done.
Minä ainakin pidän pinaattikeitosta, etnosapuskoista, jäädykkeistä, keitoista, uuniperunoista jollain majoneesisalaatilla, rahkoista, pihveistä, savukalasta, täytekakuista, hedelmistä ja juustoista, viineistä, oluesta... Ehkä tekisin jonkin keiton ja fetatyyppise salaatin, jälkkäriksi rahkaleivokset... kannattaa udella että mistä se toinen tykkää, voihan olla ettei koske kuin perunoihin ja lihapulliin tai saattaakin haluta jotain vallan kummallista... No, kaunotar ja kulkurihan söivät sen legendaarisen spagettiaterian... :)
Aina niiiin romanttinen jälkkäri.. Mansikat ja kermavaahto... :D
Kaikki ruoat ovat romanttisia jos on oikeia tunnelma. Kotoisesta ja arkisesta hernekeitostakin saa romanttisen kun sytyttää muutaman kynttilän! ;)
Itse pidän tästä: Pihvit, kermaperunat, viiniä, kynttilät, jälkkäriksi juuri noita mansikoita.. Tosin pihvi ruoka on aika raskasta ruokaa ja saattaa pistää nukuttamaan.. mikä sitten taas harmittaa jos oli jotain muuta kivaa ohjelmaa suunnitelmissa.. :)