mihin tarvitaan muistikortinlukijaa?

niin, mikä on muistikortinlukija?!
3326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on muistikortinlukija. Mutta mikä on muistikortti? Luulen että missään ei ole tähän vastausta, varsinkaan googlessa.

Äänestä
  • on kymmeniä erilaisia, lukijoita on vissiin 24/1 ja
    muut kortit päälle. Kortteja on kameroissa, kännyköissä jne. yleensä lisä- /vaihtomuistina.
    Siis toi 24/1 voi lukea 24:ä tyyppiä yhdellä lukijalla...

    Äänestä

  • ffffffffffff kirjoitti:

    on kymmeniä erilaisia, lukijoita on vissiin 24/1 ja
    muut kortit päälle. Kortteja on kameroissa, kännyköissä jne. yleensä lisä- /vaihtomuistina.
    Siis toi 24/1 voi lukea 24:ä tyyppiä yhdellä lukijalla...

    ---...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


atk-expert kirjoitti:

niin, mikä on muistikortinlukija?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu