Mitä ne käytännössä suojaa? että jos tulee kova potku pahaan paikkaan niin estääkö ne todella? Ja ovatko hammassuojat liian pienet jos takimmainen hammas jää niinkun yli?
Hammassuojista
3
498
Vastaukset
- ...
Itselläni on tullut kohtuu napakka polvipotku suuhun, leegot pysy suussa, tosin veren vuoto oli hurja. Ilman suojia olisin varmaan muutama hammasta köyhempi =). Kyllä ne suojaa, riski alueella on etuhampaat eikä niinkään poskihampaat.
- Julmuuttaja
Kannattaa käyttää. Mulla tuli vuos sitten perkeleen kova etu-potku suoraan suuhunja melkee etu leegot lähtee mut ei lähtenyt ku oli hammassuojat suus.
- Ihq
Riippuu millaisia hammassuojia käyttää, ne vedessä muotoiltavat ovat ihan lelut eivätkä suojaa yhtää mitään. Itse olen tehnyt opiskellessani ihan oikeat mittatilaustyönä tehdyt hammassuojat, eikä niitä yleensä uloteta ihan vikoihin poskihampaisiin, koska ei niiden sinne asti tarvitse ulottuakkaan. On kyllä huomattu kuinka hyödyttömät noi vedessä muotoillut hammassuojat ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 25517806
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?462054- 1921507
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1351416- 281209
- 122968
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex81794Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82756- 75678