Näyttää olevan sveduilla vähän eri meininki ton Big Brotherinsa kanssa - tuotahan minäkin jaksan katsoa!
Kannattaa käydä tsekkaamassa 'www.bigbrother.se', vilkaista osanottajien kuvat&tiedot. Maksaa 99 kruunua saada kuukauden nettikatseluoikeus (mitä 10 egeä lienee) ja pääsee katselemaan miten ihastuttavat blondit kulkee parasta aikaa tissit paljaana puutarhassa "aurinkoa ottamassa".
Yölliset vaahtobileorgiat oli kanssa uskomatonta menoa. Ei taida estyneet ja jännittyneet suomalaiset päästä lähellekään tuota edes tämän vuoden BB:ssä :(
Kannattaa käydä tsekkaamassa 'www.bigbrother.se', vilkaista osanottajien kuvat&tiedot. Maksaa 99 kruunua saada kuukauden nettikatseluoikeus (mitä 10 egeä lienee) ja pääsee katselemaan miten ihastuttavat blondit kulkee parasta aikaa tissit paljaana puutarhassa "aurinkoa ottamassa".
Yölliset vaahtobileorgiat oli kanssa uskomatonta menoa. Ei taida estyneet ja jännittyneet suomalaiset päästä lähellekään tuota edes tämän vuoden BB:ssä :(
Vastaukset 14
Vanhimmat
ei kai sielläkään sentään naitu ole kameroiden edessä
Niin no, yksi blondeista on tähän mennessä nainut varmaan kaikkien talon miespuolisten asukkejen kanssa (ollut kylläkin talossa jo yli 80 päivää). Viime aikoina on ruotsalaisilla BB-foorumeilla alettu kiinnittää huomiota kun hoikan tytön maha alkaa sopivasti pullottaa, taitaa olla pulla uunissa eikä isän metsästäminen liene helppoa.
Pari viikkoa sitten kamerat näytti miten ko. neiti otettiin komeasti takaapäin. Ruotsissakin kameramies tosin kääntää yleensä pian kameran pois kun jotain "liian rajua" alkaa näkyä. Tuolla kertaa 30 sek ehti kansa seurata itse aktia (ja joo, on tästä sarjassa iso haloo noussut siellä Ruotsissakin)
kuka on kyseessä?
Se 80 päivää talossa viettänyt blondi, jonka nimi alkaa J:llä ja joka ilmoittaa hankkivansa palkintorahoilla silikonirinnat (nykyisissäkään ei kyllä näyttäisi pahemmin vikaa olevan, ainakaan meikäläisen makuun).
Aistikkaita ja sivistyneitä muutenkin nuo blondit siellä, yksi ilmoittaa idolikseen Pamela Andersonin ja toisen elämän esikuva on oman kertomansa mukaan Paris Hilton (ja jälkimmäinen on kuulemma lähes valmis ala-asteen opettaja, huh huh).
vai että ilmoittaa hankkivansa palkintorahoilla silikonirinnat, ei voi olla totta! Mutta niin karmaisevaa kuin se onkin, noinkin idiottimaisia ja turhamaisia ihmisiä maailmassa riittää.
Ei voi kuin ihmetellä joidenkin ihmisten tärkeysjärjestystä. Kannattaisi kyseisen Ämmän käydä ennen tekorintojen hankkimista pienellä visiitillä silikonitieto.net -sivustolla. Vaikkei teksitä ymmärtäisikään niin mielenkiintoisia ja "viehättäviä" kuvia saisi ainakin kyseisen operaation mahdollisista jälkiseuraamuksista tiirailla.
Ärsyttää todella tuollaiset vähäjärkiset tyypit jotka rehentelevät teettävänsä palkintorahoilla jonkin sortin kauneusleikkauksen [jotka paremminkin voisi olla nimellä rumennusleikkaus]
Katsoin kerran esim. Pelkokerroin -ohjelmaa, jossa eräs neitimäinen nuorimies ilmoitti palkintorahoilla teettävänsä itselleen muhkeammat pakarat, eli ilmeisesti silikonia pakaroihin... Ja kuinkas kävikään, kyseinen tyyppi meni ja voitti ja hehkutti tulevia "parempia" pakaroitaan. Älytöntä. Ei voi tervejärkinen tällaista touhua ymmärtää.
Sissus.
muuten ei kai maksu onnistu?
Jos sulla on Nordean tili Suomessa, saattaa verkkomaksu (ehkä) onnistua
Kysyy kolmee eri nymeroo, jotain Personnummeria ja Personlig kodia
Niin kolmea eri numeroahan noi Suomenkin nettipankkipalvelut kysyy:
1. asiakasnumero
2. oma salainen tunnusluku
3. maksukertakohtainen tunnusluku
Niin että kun noi laittaa vaan oikeisiin paikkoihin - vois ehkä onnistua
mikään porno show eikä se pelkkä nakuilu ja sekstailu ole ohjelman idea! Sinua tuntuu lähinnäkin kiinnostavan akkojen tissit ja paljas pinta...sitä varten on kyllä ihan muut ohjelmat!!
Toivottavasti SBB:ssä ei koskaan mennä ruotsi/norja BB:n tyyliin. Onneksi SBB1 ainakin oli "normaalia" Big Brotheria.
Suomen BB:llä oli viimeksi juuri sellainen tyyli mitä muualla maailmassa oli joskus 5 v sitten BB-konseptin alkuaikoina. Katsohan highlighteja esim. Saksan, Australian ja UK:nkin uusimmista BB-sarjoista, kyllä on nynnyily ja estoisuus jääneet kauaksi vähän joka maassa. Tylsät tyypit äänestetään pois heti ekassa vaiheessa.
No viime kauden Britteihin nyt ei kannata kauheasti verrata, jonkin verran häiriintynyttä ja vain julkisuushakuista porukkaa.
Mieluummin kannattaa verrata Australian Big Brotheriin joka on vielä onnistunut säilyttämään hyvän suhteen normaaleja ja oudompia asukkaita, alastomuutta, ym k18 juttua, mutta kuitenkin suuremmaksi osaksi ihan normaalia asukkaiden välistä kanssakäymistä ja hauskanpitoa jota jopa nuoremmatkin pystyvät katsomaan.
Jos nää nyt menee vuosi vuodelta rankempaan suuntaan niin eikö vois tehdä nyt heti alta pois sen kerran missä kaikki nai kaikkia kameran edessä, niin sitten vois alkaa kehittyynn BB johonkin muuhun suuntaan välillä?