Tämä uusi Tomb Raider peli on lähinnä vitsi. Lara muistuttaa enemmän marakattia kuin ihmistä. Vikkelät ja akrobaattiset liikeyhdistelmät ovat apinaimaisen koomisia.
Pidän paljon enemmän sarjan 1-5 peleistä, joissa Lara vielä oli edes jotenkin inhimillinen ja joissa pelaaja voi samaistua häneen. Legend on mennyt överiksi.
Pidän paljon enemmän sarjan 1-5 peleistä, joissa Lara vielä oli edes jotenkin inhimillinen ja joissa pelaaja voi samaistua häneen. Legend on mennyt överiksi.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aivan samaa mieltä! legend aikas pyllystä verrattuna vanhempiin peleihin 2 viimisintä peliä on ollut aikamoisia pettymyksiä. Missä vanhan kunnon tomb raiderin puzzlet yms? P.......ä koko peli. Tämä uusin oli todella helppo peli, eipä paljon tarvinnu miettiä mitä tehä.Niin siinä aina taitaa käydä, että kun lisä osia väkisellä väännetään niin taso huononee!!! Onhan grafiikka parantunut huomattavasti mutta siihen se sitten jäikin.
Olen siinä asiassa samaa mieltä, ettei Tomb Raiderissa ole lainkaan tärkeintä viimeisen päälle hieno ulkokuori. :)
Legend on erilainen. Olin ennakkoluuloinen aluksi, mutta nyt pidän siitä suuresti. Liian lyhyt se on ja tallennussysteemi on hiukan huono, mutta eipä noita jaksa ajatella kun Legend on muuten mahtis.