etsiä sitä minkä olen jo lyötänyt.... tulee koko ajan asioita vastaan jotka muistuttavat minua sinusta ja asioita jotka muistuttavat minua minusta... hullua, mutta kun emme vaan kohtaa,tai ainakaan usko siihen,vaikka pidämmekin samoista asioista ja ennen kaikkea siitä kemiasta..
On niin
turhaa...
111086
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
menee vähän niinkuin minunkin.....
toivoisin ettei tarttis kantaa huolta...
en ainakaan jaksaisi olla mustasukkainen...se on viimesin asia mikä vie voimat..siinä ei ole edes mitään järkeä...tottahan sitä tapahtuu monienkin kohdalla niin että asianomainen on täysin tietämätön, mutta minä olen luulosairas ja mielettömän väsynyt siihen.
pessimistinen asenne, miksi et ota muhun yhteyttä??
joo onhan se turhauttavaa, mutta ihan mukavaa kuhan sen jonku löytää.juu kemia on kohallaan meillä......Kyllä me kohtaamme..
sitä ei muka ole. Turhaa on etsiä sitä mitä ei ikinä löydä. Sitä mitä ei suostu tajuamaan.
tajuamaan? kemioiden olemassaoloa?
mitään sen kummempaa ole, ihan normaaliahan se on.
joo onhan se turhauttavaa, mutta ihan mukavaa kuhan sen jonku löytää.juu kemia on kohallaan meillä......Kyllä me kohtaamme..
on monen kanssa. Tarkoitin vaan sitä että niitä ei jaksa etsiä. Ne vaan on.
kun vähiten etsii ja välttämättä aika ei ole oikea. Se kenet kohtaa ja milloin ei ole aina itsensä päätettävissä.
Voi olla, että joskus tapaisimme tietyissä merkeissä, mutta yhtä hyvin voisimme olla tapaamatta. Helpompaa olisi selvittää asiat ennen sitä.
Joskus päätös kohtaamisesta on tehtävä itse. Ehkä se päivä on tullut lähemmäksi. En tiedä miksi, mutta ei tämä todellakaan voi näin jatkua.
niin, nyt voisi olla aika mennä nukkumaan, alkaa uni painaa silmään.
... olit sitten ap tai kuka ikinä tahansa.