Mix Tommia pitää moittia? Tommikin on ihminen aivan kuten me muutkin.. Mun mielestä Tommi on paras valmentaja mitä Suomen mäkihyppääjät vaan voivat saada päävalmentajakseen.. Ottaa vaan päähän tollanen et heti ollaan moittimassa ihmistä, joka tuo todet asiat esiin...
Tommi Nikunen
17
5323
Vastaukset
- kaletsu
joo, tommi sopii hyvin päävalmentajaksi, on kehittynyt vuosien varrella, mutta päätyön tekee henkilökohtainen valmentaja.
- attasee
voin sanoa henkilökohtaisesti että pidän nikusesta ja hänen tyylistään valmentaa,hänen kanssaan on helppo olla yhteistyössä.Hän ei katsonut minua aliarvioivasti vaikka olinkin heidän "juoksupoikansa".Nikunen on tehnyt poikien kanssa paljon työtä heidän uransa eteen.
- varmasti
kukapa ei pitäisi nikusesta, siinä tuntuu olevan varsin fiksu ja ystävällinen kaveri. ja sokeakin voi huomata että valmennus sujuu lähes täydellisesti.
- Kynsi
hän on hyvin valmentaja - ehkä parempi kuin Mika suomen joukuelle.
mutta en tykkää hänestä enää kuin ennen koska mul on vaikutelma että hän on muutunut. siitä lähtien hän on mennyt kihloihin ... en tjä!- salli mun nauraa
Tommi onkin muuttunut radikaalisti, onhan hänellä sentään sormus sormessa!
Mitäpäs jos tyttö hyvä hyväksyisit vaan tosiasian että Tommi on nyt varattu mies :) - Kynsi
salli mun nauraa kirjoitti:
Tommi onkin muuttunut radikaalisti, onhan hänellä sentään sormus sormessa!
Mitäpäs jos tyttö hyvä hyväksyisit vaan tosiasian että Tommi on nyt varattu mies :)hyväksyn tosiasian! mutta en ymmärrä miten voidaan mennä kihloihin jokun kaa noin vain 4 viikoa jälkeen!
se on kiva että hän on löynyt jokun mutta kaikki asia on melko kummallinen mulle!
mutta miten hyvänsä ... hän on hyvä valmentaja – se on tarpeeks! ;-) kaikki muuta on hänen yksityisasia ja se ei pitäis koskea meille ;-) - olla
Kynsi kirjoitti:
hyväksyn tosiasian! mutta en ymmärrä miten voidaan mennä kihloihin jokun kaa noin vain 4 viikoa jälkeen!
se on kiva että hän on löynyt jokun mutta kaikki asia on melko kummallinen mulle!
mutta miten hyvänsä ... hän on hyvä valmentaja – se on tarpeeks! ;-) kaikki muuta on hänen yksityisasia ja se ei pitäis koskea meille ;-)niitä virolaisia?
- Kynsi
olla kirjoitti:
niitä virolaisia?
en. miks? mitä tarkoitat?
- huonoa suomea
Kynsi kirjoitti:
en. miks? mitä tarkoitat?
kuten virolainen (tai venäläinen).
- Kynsi
huonoa suomea kirjoitti:
kuten virolainen (tai venäläinen).
mutta oon saksalainen
- erehdyin
Kynsi kirjoitti:
mutta oon saksalainen
kansallisuudesta. Kirjoitustyylisi oli kyllä kuin virolaisella (tai venäläisellä) on.
- Kynsi
erehdyin kirjoitti:
kansallisuudesta. Kirjoitustyylisi oli kyllä kuin virolaisella (tai venäläisellä) on.
loukkaantunut sen vuoks - mutta nyt takaisin teemaan! ;-)
- tom tom
Tommi ei ole yhtään mäkihyppääjää saanut omilla taidoillaan kehitetyksi,nauttii vain hedelmistä joita hänen edeltäjänsä sai aikaan.Tämähän on totuus josta on turha kiistellä.Tommista ei valitettavasti ole ainesta kunnon valmentajaksi.
- Kynsi
voidaan sanoa sen kaikista valmentajasta.
niin kuin Kaletsu kirjoitti vähän ylhäällä enemmän henkilökohtaiset valmentajat tekevät päätyön.
Nikunen järjestää pääasiassa mutta hänelläkin on laatuja valmentajana.
- vampyyri-j69
Jokaisella on oma mielipide Tommista... Toki henkilökohtainen valmentaja tekee suurimman työn hyppääjän kanssa, mutta tällä hetkellä Tommi on vaan paras vaihtoehto päävalmentajaksi ja PISTE..
- Anonyymi
tommi mitä kääntäs paineen roppaan tulis kantoo nm kokkosen voittaja ja luultavasti oisin voittanu sutkin muy
oot mieltä et mäkisuksi olis toisten päin kallellan - Anonyymi
Toma oli ihan hupi ukko valmentajana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1794183"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322219Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782186- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.2519586 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark41815Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251783- 831777
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201763