Minulla ollut kaksi viikkoa käytössä fujitsu siemensin langaton hiiri ja näppis. Toimi tähän asti hyvin. Nyt latasin hiiren, ihmettelin vielä pitkää latausaikaa, vissiin 7tuntia latasi. No, sitten otin sen siitä pois, mutta hiiripä ei toimikaan. Yritin kaikkea, painoin resetiä, irrotin johdon koneesta ja laitoin takasin.Ruudulle tuli vielä ilmoitus, että uusi laite löydetty. Ei vain toiminu, no, sitten irroitin vielä akun hiirestä, jopas toimi....viisi minuuttia. Sitten taas jämähti paikoilleen. Eikä auttanu enää sekään. Otin taas tämän langallisen käyttöön. Ihme että tää toimii kun vain laittaa usb-porttiin johdon kiinni. Näppis toimii myös (langaton) normaalisti. Missä vika voisi olla?
Langaton hiiri ei toimi...
............
10682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eikun kauppaan takas.
Sain tämän paketin hyvityksenä, kun meillä kaikenlaista ongelmaa tietokonekaupan yhteydessä.Pyysin ensin hyvitystä meille aiheutuneista vaivoista kaupasta, josta koneen ostin, mutta he eivät hyvittäneet mitään. Käski kirjoittaa vaan maahantuojalle. Minä kirjoitin, ja sieltä tuli hyvityksenä nuo hiiri näppis. Mutta, vaikken ole näistä mitään maksanutkaan, pitäisihän näiden toimia kauemmin kuin kaksi viikkoa.
valmistajan takuu kuitenkin, ei sillä ole mitään merkitysti oletko niistä jotain maksanut.
Tätä vielä mietin, että olisko sille jotain tehtävissä? Itse en kyllä ymmärrä.
hiiren ja tukiaseman nappeja painaa yhtäaikaa.
Sitäkin, että resettiä painoin hiiren pohjasta ja sen jälkeen connect-nappia siitä lähettimestä. Ei mitään vaikutusta. Ja se on minusta niin ihme,että kun ennen latausta pelasi aivan loistavasti. Onko tää latausaika n.7tuntia ainakin, normaali? Näin pitkä?
Kahdenlaisia hiiriä. Toimivia ja langattomia.
Aina näitä kauheen viisaita mahtuu tänne palstoille. Kai siitä saa jonkun sortin tyydytystä kun jakelee noin hyviä neuvoja!
ohjauspaneeli/hiiri
nääs