simo saikkonen
elisa saikkonen
jere ja suvi aho
minkkinen
oksanen juha
Kiu
fev
XFT
XFT
äänekosken julkkikset
14
3352
Vastaukset
- Jack
missä on äänekoski??
- Laardibonanza
Suolahden esikaupunki. Ja ainoa julkkis siellä on Jorma Kinnunen.
- Jack
Laardibonanza kirjoitti:
Suolahden esikaupunki. Ja ainoa julkkis siellä on Jorma Kinnunen.
okei...missä vitussa on suolahti?
- Heh
Jack kirjoitti:
okei...missä vitussa on suolahti?
Se on etelämpänä kuin kotikyläsi sotkamo.Jäikö koulut käymättä? sori ei oo luusereilla helppoo.Mutta onneksi on kirjastot ja ilmaset netit.
- pj
se tunnetaan kotkassakin!
- .
unohdit kuuluisat Äänekosken pikkujättiläiset Jorma ja Kimmo Kinnusen!
- ~~~~
Ne tunnetaan Vetelissäkin.
- Jorma
Kun kimmo kinnunen heitti keihästä MM kisoissa niin hänen isänsä jorma seisoi koko ajan!
- Oli_oli
Jorma kirjoitti:
Kun kimmo kinnunen heitti keihästä MM kisoissa niin hänen isänsä jorma seisoi koko ajan!
Voi ollakin:)
- juosten
Ei hätää. Olutkuorma saapui tänään aamupäivällä Äänekoskelle. Voitte juntit huokaista helpotuksesta.
- Pentti-H-Hirvonen
Jarski on äänekosken ykkös Julkkis!!!
- Anonyymi
Angelica
Cindy
Sara vai Sarah - Anonyymi
Martina on Riihimäeltä eikä täältä
- Anonyymi
Noin kertoi kylähullu Riihimäeltä, jolla pakkomielle Martinaan. Ei yhtäkään ketjua ilman, että tämä hullu ei saisi sotkettua asiaan Martinaa. Lienee mielenterveysongelmainen luuseri, joka 20 v. roikkunut Martina Aitolehdessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1073195GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431177- 831152
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja521075Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351022- 67878
- 45867
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39862- 53857
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24831