Liikkeet vähenee?

Elikkä onko se nyt niin että vauvan liikkeet vähenee, kun synnytys alkaa olla lähellä? Vai onko siitä mitään taikaa.. Onhan se ymmärrettävää että sillä tila vähenee, mutta huomaako sen selvästi?
4556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei

Olen kuullut että voi vähetä, kun tila vähenee tai vauva kerää voimia synnytykseen. Mulla oli yx päivä hiljaista, mutta nyt ollut sitten oikeata myllerrystä vaikka vkoja 39 1. Tässä on liikuttu ja siivottu ja pitänee vielä sekstailla, ettei menis kauheesti yli. Miten sulla?

Äänestä
  • Eilen potkut oli selvästi vaisumpia ku aiemmin ja supisteli parin tunnin välein, mutta yöksi neki sit taas loppu. Pitää tänään pitää peukkuja että ois niin tarkka poika tuo tulokas että syntyis laskettuna päivänä! =) Oon kans kokeillu kaikki tietämäni kotikonstit jotka vois käynnistää synnytystä, mut ei tunnu mikään auttavan..

    Äänestä

  • Nemi kirjoitti:

    Eilen potkut oli selvästi vaisumpia ku aiemmin ja supisteli parin tunnin välein, mutta yöksi neki sit taas loppu. Pitää tänään pitää peukkuja että ois niin tarkka poika tuo tulokas että syntyis laskettuna päivänä! =) Oon kans kokeillu kaikki tietämäni kotikonstit jotka vois käynnistää synnytystä, mut ei tunnu mikään auttavan..

    Minä olen liikuskellut kun en vain tahdo pysyä paikoillaan. Sekstailun jälkeen alavatsalla alkoi supisteleen, kun tähän mennessä ei mitään. Saa nähdä auttavatko konstit. Ei välttämättä. Täälläpäin käynnistetään rv 41 5 eli sit mennään vain suoraan synnytyksen vastaanottoon. Rv.39 2
    Onhan tässä vielä aikaa...Kyllähän tuo tuolla liikuskelee ja myllertää...

    Äänestä

Mulla ei liikkeet vähentyny olleenkaan. Vielä synnytyksessä poika potki niin paljon, että sydänkäyrä juttu tipahti mun mahanpäältä (vai mikä vyö nyt sitten olikaan) Poika syntyi 39

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nemi kirjoitti:

Elikkä onko se nyt niin että vauvan liikkeet vähenee, kun synnytys alkaa olla lähellä? Vai onko siitä mitään taikaa.. Onhan se ymmärrettävää että sillä tila vähenee, mutta huomaako sen selvästi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu