Liikkeelle lähties kuuluu kolahrus

Ensiksi kuuluu kun käsijarru lähtöö pois päältä pian sen jälkeen kuuluu tuo kolahrus tai napsahrus kun on lähteny liikkeelle tuntuu myös kaasupolkimeen. Mistä johtuu ?
31140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Abs/esp-järjestelmä tekee jonkun tsekkauksen. On ihmetelty kuulemma laajemminkin (Megane, Scenic). Yksilöissä eroja, kuinka kova ääni.

Äänestä
  • Pieni ääni kuuluu.

    Äänestä

  • sähköinen käsijarru kirjoitti:

    Pieni ääni kuuluu.

    ajonvakautuksen self check. Nopeus on muistaakseni 12km/h.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sähköinen käsijarru kirjoitti:

Ensiksi kuuluu kun käsijarru lähtöö pois päältä pian sen jälkeen kuuluu tuo kolahrus tai napsahrus kun on lähteny liikkeelle tuntuu myös kaasupolkimeen. Mistä johtuu ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu