Neutrogena

Onko kukaan kokeillut tätä? Kuulemma vastikään Suomeen tullut merkki, sarja sisältää tuotteita jotka kuulemma poistavat jopa mustapäät. Itse en ole ehtinyt vielä kunnolla etsiä edes ko. tuotteita, joten en ole toisaalta varma, ovatko tulleet edes myyntiin. Stockmannilta, Sokoksesta ja Yliopiston apteekeista pitäisi löytyä.
Olisikohan apua?
52997
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tuotteista kuorivaa pesugeeliä ja öljytöntä kosteusvoidetta. Ei ne ainakaan mustapäitä ole poistanut...En tiiä onko siihen sitten ihan oma aineensa. Mut noilla mitä oo käyttäny on iho ollu pehmee ja ehkä väriltään tasoittunut. Lisäksi oon käyttäny Lorealin pure Zone kosteusvoidetta joka vähentää rasvoittumista. Siitä olen tykänny tosi paljon. Ei auta kun kokeilla oma koktaili mikä sulle passaa parhaiten.

Äänestä
  • En ole nähnyt Suomessa kuin saippuan. Sarjahan on hyvin laaja, ehkä kaikki aknen hoitoon tarkoitetut tuotteet eivät vielä ole tulleet Suomeen?

    Äänestä

Käytin Neutrogenan tuotteita asueassani USA:ssa - silloin kun olin finni-iässä. Olen pitkään surrut kun tuotteita ei ole saanut Suomesta. Täytyy heti käydä tsekkaamassa mainitsemasi paikat.

Minulle ainakin tuotteet sopivat aikoinaan hyvin. Ja sarjassahan on apuja kaikenikäisille. Käytän niitä edelleen, mutta niitä on pitänyt raahata Atlantin yli. Suosittelen kaikenikäisille!

Äänestä
  • kyseisiä tuotteita ja ne eivät mielestäni olleet edes kalliita. Ihan kyllä hyvä hinta-laatu -suhde.

    Äänestä

  • ostin kirjoitti:

    kyseisiä tuotteita ja ne eivät mielestäni olleet edes kalliita. Ihan kyllä hyvä hinta-laatu -suhde.

    USA:ssakin Neutrogena on nimen omaan sellainen "affordable" sarja. Kiitti tiedosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


azzah kirjoitti:

Onko kukaan kokeillut tätä? Kuulemma vastikään Suomeen tullut merkki, sarja sisältää tuotteita jotka kuulemma poistavat jopa mustapäät. Itse en ole ehtinyt vielä kunnolla etsiä edes ko. tuotteita, joten en ole toisaalta varma, ovatko tulleet edes myyntiin. Stockmannilta, Sokoksesta ja Yliopiston apteekeista pitäisi löytyä.
Olisikohan apua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu