Parhaat

Siis ihan tavallisista H7 / H4 lampuista kestävimmät. V-tuttaa vaihtaa lamppuja, joten maksaisin mielelläni enemmän polttimosta jos sitä ei tarvitisi ihan hetkeen taas vaihtaa..

Testejä/tuloksia??
4477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

latausjännite. Ei saa olla yli 14,6 volttia.
Toinen juttu sitten. Etkai ole jäykistänyt alustaa ja pannut leveitä matalaprofiilirenkaita alle? Se tärinäkin rikkoo lamput.
Minulla on ainakin 3 vuotta vanhat lamput ja ajan todella paljon...

Äänestä
  • sanomani, että minulla on tavalliset H4:t.
    H7:ta olen kuullut muilta, että niitä menee paljon.
    Satavattisetkin ovat lyhytikäisiä, normaaleille mitoitettu jäähdytys ei riitä joten käyvät ylikuumina...

    Äänestä

Oletko kokeillut polttimoita myös hintahaitarin alapäästä? Mulla on parhaillaan menossa jotkut rihkamakaupasta ostetut polttimot, enkä pysty muistamaan koska ne on laitettu.

Mun mielestä ei kannata ostaa niitä kalliita "+80% valotehoa Mega super" polttimoita, kun ei ne halpoja parempia ole ja saattavat palaa minä hetkenä hyvänsä.

Äänestä
  • Kyllä ne kalliimmat todella on parempia. Taitaa olla poju jo vapputunnelmissa. Huhheijaa ja hellät tunteet

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajovalot kirjoitti:

Siis ihan tavallisista H7 / H4 lampuista kestävimmät. V-tuttaa vaihtaa lamppuja, joten maksaisin mielelläni enemmän polttimosta jos sitä ei tarvitisi ihan hetkeen taas vaihtaa..

Testejä/tuloksia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu