Joudun osastolle. En haluun mennä sinne. Ja kun olin viimeks punnitukses, paino oli laskenu, mut nyt oon kotona punninnu itteni, ni paino melkein 4kg enemmän!!! En ees kehtaa mennä sinne! Oon ihan normaalipainonen. Vaik painasin sen 4kg vähemmän!
En kehtaa
enkä haluu...
3755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
osastolle, jos et sinne "kuulu"?
(en tarkoita pahantahtoisesti [tätäkään] oikeasti.)
minä luulen [ei ole omakohtaista kokemusta] ettei osastolle joudu ihmiset, joilla on kaikki hyvin.. ihan oikeasti.
helppo se tästä vierestä on sanoa, mutta yritä ajatella asiaa niin, että sinä pääset hoitoon, luojan kiitos, ja sinä saat apua.
ei se varmasti ole millään lailla mukavaa, olla hoidossa, mutta ehkäpä elämäsi voi tulevaisuudessa olla elämisen arvoista, kunhan nyt vain selviät edes joten kuten tästä koettelemuksesta, eikös :)
Äiti mulle kerto siit et joudun sinne. Ens viikolla... Jotain oli jotkut tyypit sanonu 'kuivumisesta' (:/?), mut en tie...(Kyl mä vettä juon ainaki!) Ja kun on pitkään jatkunu tää syöminen tämmösenä. Vaik kyl mä syön.
toi sun tekstis..
Äiti kerto? Paljos sulla on ikää?
Jotkut tyypit sano kuivumisesta? Siis lääkäritkö?
On siis otettu verikokeita? Miksei lääkäri ole asiasta sulle sanonut?
Mimmosena on syöminen jatkunu? Mitä sä sit syöt? Paljonko?
Kun nyt ensin nuo kertoisit, niin olis helpompi hahmottaa sun tilanne..