Suominaiset vaan jakaa peräänsä etelän kohteissa. Vapaat ja varatut samaan tahtiin. En kyllä itse moisia jakopäitä haluaisi kumppaniksi.
Suomalaiset jakopäät
hävetkää
245853
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Olen monesti seurannut etelänmaissa kun kiltti ja säällinen perherouva on päässyt yksin tai tyttöporukalla matkaan. Rasia jakoon heti
saapumisiltana ja perskännit ja sitä rataa. Kun matka on ohi, aviomies ja lapset ovat vastassa
lentoasemalla. Siinä sitä sitten halaillaan äityliä ja kysellään "olikos hyvät säät ?"
ja rouva ojentaa tuliaismuovipussista miehelleen
konjakkipullon ja lapsille suklaata. "Oli, oli"
Ällöttävää keskiluokkaista kaksinaismoralismia.
Yäk !!!. Tekisi mieleni joskus paljastaa
kamerakännykällä näitten uskottomien rouvien ovelat metkut.
Miten sulla on aikaa ja yleensä viitseliäisyyttä seurata ja seurailla toisten ihmisten puuhia lomalla? En minä ainakaan viitsi toisten elämää ja edesottamuksista huolehtia. Olisi erittäin typerää mennä "paljastelemaan" mitään, koska ei tiedä kuitenkaan toisten elämää ja liikkeitä. Aikuisena ihmisenä luulisi kiinnostuksen kohteet olevan muualla. Hanki elämä.
niitä on joskus pakko seurata, jos samaan hotelliin eksyy känninen, yleensä pulska ja kovaääninen suomalaisnainen, joka rahtaa Öhraneitaan hotellihuoneeseensa tai sitten harrastaa sukupuolista kanssakäymistä esim. hotellin baarissa tai uima-altaalla ajankohdasta ja yleisöstä riippumatta.
ELI OSUI JA UPPOSI. SYLKYLIVERTÄJÄN SE LAPPULIISAN SINNE.
No jos sua noin paljon kiinnostaa toisten ihmisten seuraaminen, niin kannattaako lomalle edes lähteä. Niinkuin sanoin, hanki oma elämä ja toisten asioihin sekaantuminen ei ole kovinkaan viisasta. En minäkään ravintolassa työskennellessä soittele miesten aviovaimoille ja kutsu paikan päälle katsomaan kuinka mies humalassa örveltelee ja roikkuu joka ikisessä mimmissä ja juoksee huorissa sen minkä enemmän kerkiää. Sellaista shouta on tullut jouduttua katsomaan ihan pakosta.
tekee kun lähtevät ilman vaimojaan reissuun, meinaatko että illat yksin hotellissa nukkuvat, eivät juopottele eivätkä käy naisissa.
Suomimiesjuntit kun ei saa muuta kun maksullista seuraa ulkomailla.
faijaskin nussi huoraa ja lahjaksi sai sinut elätettäväksi
Olipa asiallinen vastaus kysymyksen esittäjälle. Kuvaa hyvin henkistä tasoasi.
Näitä suomalaisia rouvia ja neitejä siellä on tullut
nussittua. Itsetuntoa kohottava mäihä on ollut,
kyvyt vaan ei jokaoiseen naimiseen ole tahtoneet
riittää. Rentoa meininkiä,kotona niistä ei tarvitse eikä saa puhua.
nussimisessa on aina kaksi ihmistä,vai nussiiko miehet ja naiset harrastaa seksiä.
Mieshän siinä se "antaja" on,ei naiselta mitään irtoo.
Mikä tekee miehen nussinnasta niin erikoisen? se pumppausliike vai?
Joo, voisinpa vaikka vannoa, että sulla ei paljoo naismarkkinoilla kysyntää olekaan?
Mulle ei tulis mieleenkään pettää omaa miestäni...Tosin se ei olekaan suomalainen...Ennen oli suomi-mies, ja kuinkas kävikään? Pettäminen ei jäänyt yhteen kertaan. Tulivaan nähtyä kaikenlaista paskaa. Mutta sepä onkin nyt EX...ja elämä hymyilee.
huora sinä olet
Vastaus edelliseen. Aika helpolla sinäkin pääset. Sanot vaan HUORA ja se on siinä. Kuules, kun se ei oikein enää tehoa. SOU SORI ja nuku hyvin kaikesta huolimati!
aivan kuin miehet ei käyttäydy tolleen JO DECENNIA!
OSAT VAIHTUU! näes!!!
koittakaa te miehet vaan kestää jooko?
have a nice day!
Totta kai miehelle pitää kertoa jos vaimon havaitaan heiluvan vieraissa.
Asiassa on näet kaksi mahdollisuutta: joko mies hyväksyy vaimonsa käytöksen tai sitten ei.
Jos hyväksyy, kertomisesta ei ole mitään haittaa.
Jos ei hyväksy, on vielä tärkeämpää kertoa, koska se antaa miehelle mahdollisuuden päättää, mitä tehdä uskottoman vaimonsa kanssa. Itse tietysti heittäisin moisen naisen pihalle. Kuka nyt lutkan kanssa haluaa elää? Turha siis pyydellä "kestämistä", arvon rouvat.
Toki se mitä tässä sanon vaimosta soveltuu myös uskottomaan mieheen.
En minäkään.
Mieheni toi matkaltaan tuliaisina taudin.
Elämäni loppui siihen.
Nyt jaan tätä lahjaa kaikille jotka suostuvat kanssani seksiin ilman kumia,et varokaa miehet... Tapaamanne yhdenyön juttu voin olla MINÄ
Miehet tällä palstalla ovat vain kateellisia. Pattayalla ja Phuketissa miehet jakaa kaluaan ahkerasti pikku thaitytöille mutta joutuvat myös aina maksamaan siitä korvauksen. Kukaan nainen siellä ei ilmaiseksi suostu olemaan miehen kanssa. Turistinaiset onneksi voivat itse valkata ensinnäkin suuresta paikallisesta tarjonnasta Etelässä esim vaikka Turkissa sellaisen miehen joka miellyttää silmää ja muutenkin eivätkä koko ilosta joudu maksamaankaan mitään.
Ensinnäkin, Thaimaasta saa komea turistipoika maksutonta seuraakin, eivät kaikki ajattele pelkkää seksiä kuten sinä. Jos sitä tulee, niin mikäs siinä sitten.
Toiseksi, Turkissa lähes aina tyttö maksaa näille rantapojille seurasta jossain muodossa, halvimmillaan pelkällä pi***lla, sitten ehkä maksetaan kaikki taksi/ruokamaksut, tai sitten kalleimmillaan lähetellään jälkeenpäin rahaa kaverin "sairaille äideille" jne. Kaikkein kalleimmaksi tulee jos kaveri onnistuu sekoittamaan pään naimisiin asti.
Työkseen ne kaverit niitä hommia tekee, ja big score on jokaisen mielessä. Huom. en nyt tarkoita kaikkia turkkilaisia miehiä vaan rantapoikia.
Siis maksutontakin seuraa?! Taitaa thaikkumimmit antaa ihan ilmaiseksikin. Mitähän se muuten mahtaa erään täällä palstoilla kirjoittaneen miehenvätyksen mielestä tarkoittaakkaan: se menee näin eli jos nainen jakaa ilmaiseksi, on se huora!
Se pätee sitten varmaan kaikkialla ympäri maailmaa.
En ymmärrä tuota lausetta että nainen maksaa pillullaan.Ei se ole maksamista jos naisen itse tekee mieli ja on tykästytnyt johonkin komeaan jätkään lomallaan, kyllä se on hyvin vapaaehtoista naisen puolelta. Äijien käy vain kateeksi kun heidän on mentävä maksullisiin naisiin koska ei kukaan sikäläinen turkkilainen tyttö vapaaehtoisesti ja ilmaiseksi ole heidän kanssaan vaan vain seksityöläiset.
näin on. aika moni turkkilainen tyttö valitsee mieluummin elämän ahmedin kanssa kuin kunniamurhan.
Eipa ole kuule sinun ongelmasi. Ei kuulu sinulle pätkääkään. Yritä vain saada se oma napukkasi seisomaan ja keskitys siihen.
elä rakkaani rakoperse yleistä tallaisia asioita jos jotkut antaa pimppaa ulkomailla niin anna antaa! ei kaikki naiset ole samanlaisia! on niitä miehiä enemmän jotka maksaa siitä että saavat esim. thai tytön pimppaa! huom! naiset ei maksa niinkuin miehet maksaa seksistä! katsokaa ukot ensin peiliin ennen kuin syyttelette! jos sun akka on jakorasia niin ei kannata yleistää!