Tiivis tietopaketti scientologiasta

http://www.scientomogy.info/south-park.htm

Katso ja ihmettele. Jos tästä löydät scientologian rienausta, niin et tiedä asiasta yhtään mitään.
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

....on rienausta paitsi Hubbardin yletön kehuminen.

Jos Clearwaterista olisi tullut mahtikäsky, että Hubbard viimeiset sanat olisivat olleet: "Pitäkää kunniakseni kurkkua ahterissa", niin nämä yksinkertaiset kilpailisivat siitä kellä olisi suurin kurkku ahterissa, miettimättä ollenkaan, että se sattuu ja tuntuu epämukavalta.Mutta koska huuhaa-Hubbard on näin sanonut, niin sitähän ei voi kyseenalaistaa saati ajatella asian oikeata laitaa.

D :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Simplicity kirjoitti:

http://www.scientomogy.info/south-park.htm

Katso ja ihmettele. Jos tästä löydät scientologian rienausta, niin et tiedä asiasta yhtään mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu