http://www.tobacco-facts.info/neck_tumor.htm
Lähes kaikki pään alueen syövät aiheutuvat tupakanpoltosta.
Jos olet parveketupakoitsijan uhri, niin saatat itsekin sairastua, vaikka et tupakoi ollenkaan.
Lähes kaikki pään alueen syövät aiheutuvat tupakanpoltosta.
Jos olet parveketupakoitsijan uhri, niin saatat itsekin sairastua, vaikka et tupakoi ollenkaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vaan,näin: Tässä eräänäpäivänä, vein tuttavalleni tupakkalaatikon ja sytyttimen, taas juopotellut kaikk`loppu. Asuu kerrostalossa 2krs. Kun astuin porraskäytävään karmea tupakanhaju, joka voimistui noustessani portaita. Kun astuin huoneistoon paksusavuverho iski vastaani. Sieltähän se tupakanhaju oli leijaillut rappukäytävään. Avasin välittömästi parvekkeenoven ja moitin häntä. Sanoin että kun olet selvä et sisällä polta.Nyt haisee rappukäytäväkin tupakalle. Hän tupakoi selvinpäin parvekeella eikä silloin haisee rappukäytävä tupakalle. Sehän leijailee kaikkialle. Älkää hyvätihmiset kaivako itsellenne kuoppaa. Eli parempi jos tupakoivat polttavat parvekeella, voimme me muutkin nauttia puhtaasta ilmasta asunnoissamme. Parvekeelta se leijuu tuulenmukana avaruuteen. Joten paljonparempi kun ihmiset eivät polta huoneissaan johon se jää leijumaan ja leviää koko taloon esim. tässä tapauksessa rappuun. Omassa huoneistossaan kun varmasti saa polttaa viimeiseen tappiin asti.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4000000000000035&posting=22000000013196966
Mikään lievä tupakan hajuhaitta ei nyt altista vielä ketään millekään syövälle.Ihmeellistä hysteriää taas.
Ennemmin sairastut lintuinfluenssaan tai SARS:iin.
Minulla on kerrostaloasuntoni parvekkeella kuivakäymälä, jossa käyn tekemässä ns. isot hädät. Sitten kuljetan ne kesällä mökille kompostoriin ja saan seuraavana suvena oivaa kukkamultaa.
Naapurit ovat kyllä valitelleet, mutta minä kuittaan valitukset toteamalla, että ei paskan hajuun ole vielä kukaan kuollut.
vetään kunnolla röökiä, niin ei tarvii narista pikkujutuista.