Ongelma on ruiskukoneen (ilmeisesti) ilmamäärä anturi ennen suodatin koteloa, eikä sitä voi mitenkään ohittaa. Anturi on kiinni suodatin kotelossa, joten anturin kiinnikkeineen irrottaminen ei ole mahdollista. Miten ongelmaan löytyisi ratkaisu?? Voiko anturin irrottaa ja asentaa uudelleen jotenkin? Vakio koteloon kyllä saa suodattimen, mutta haluaisin kartion paremman virtauksen saamiseksi..
Kellään kokemuksia??
vapaasti virtaava
3
351
Vastaukset
Ittellä oli 2.0i 16v sierra vm -93, siinä tuli putki moottorin vierestä eteen, ja kääntyi poikittain, moottorin editse kuskin puolelle, jossa on alkuperäinen ilmansuodattimen boksi. Ilmamäärä anturi, oli koneen edessä putkessa.
Asensin kartiosuodattimen "tyylikkäästi" katkasemalla putken ennen boksia, ja suodatin putkenpäähän kiinni- laatikossa
Siis anturi on kiinni suodatin kotelon jatkeessa. Imusarjasta tuleva putki menee ensin kiinni laatikkoon, laatikossa pieni jatke anturille ja sitten on itse boksi.. sierra on vm-89 2.0i..
Suodatin olisi tosiaan helppo asentaa putkeen, mutta kn se helv anturi ei ole putkessa.. laatikossa kirjoitti:
Siis anturi on kiinni suodatin kotelon jatkeessa. Imusarjasta tuleva putki menee ensin kiinni laatikkoon, laatikossa pieni jatke anturille ja sitten on itse boksi.. sierra on vm-89 2.0i..
Suodatin olisi tosiaan helppo asentaa putkeen, mutta kn se helv anturi ei ole putkessa..poistat kotelon kokonaan, siten että anturi jää putken päähän, muollaat sopivan adpterin, jonka kiinnität anturiin, ja siihen perään suodatin.
kannattaa sitten tukee se paketti suht hyvin ettei täristele itteään palasiks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4058839Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723238- 171724
- 771126
- 761058
- 271045
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641001Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss79975- 55973
- 65910