kellään

siitä nimikirjaimet m.t omistavasta jannusta, joka porin kuukkarissa poltti talon, ja siinä rytäkässä joku kuoli?! ihan vaan uteliaisuuttani kysyn, ku en ole vanhoja tuttuja sillai nähny, et olisin voinu niiltä kysyä.
3757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olla "lukemassa" tiilenpäitä"?

Äänestä

Miksu on entinen luokkakaveri, mut koko nimeä en tietty voi näin julkisesti kertoa.

Äänestä

sen koko nimeä tohon laittaa, kun en halua siitä mitään julkista hörhöä tehdä. Mut ajattelin vaan, että jos joku tietäis, et vieläkö sen muija odottaa miestä kotiin ja kuinka kauan istumista on vielä jäljellä? Itse en tosiaan ole sellasia kavereita pariin vuoteen nähny, joilta voisin kysyä, kun on itellekin perhettä tullu, ni on "pitänyt" rauhoittua :) Mutta jos jollain on tietoa miehen kuulumisista, ni kertokaa ihmees... Mut EI mitään päättömiä homo juttuja, kiitos!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa kirjoitti:

siitä nimikirjaimet m.t omistavasta jannusta, joka porin kuukkarissa poltti talon, ja siinä rytäkässä joku kuoli?! ihan vaan uteliaisuuttani kysyn, ku en ole vanhoja tuttuja sillai nähny, et olisin voinu niiltä kysyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu