Nyt kun Vappu on maanantaina, niin amatöörit panttaavat juhlamieltään pe-la, että sitten sunnuntaina repäistään kun on vappuaatto. Miten amatöörimäistä.
Useimmat kun eivät edes tiedä miksi vappua juhlitaan, amatöörimäistä.
Vedetään kuningaskännit ja örvelletään kaupungilla tapellen ja sotkien, miten amatöörimäistä.
Kun koittaa itse juhlapäivä, niin makoillaan krapulassa kotona, eikä lähdetä viettämään sitä oikeaa vappua, miten amatöörimäistä.
Tulevana arkena kehutaan ystäville kuinka oli hauska vappu, "kauheet kännit oli, hauskaa oli..." eikä se vapun vietto ollut normaalia viikonloppua kummempi, paperisilppu vain kaulalla teki sen erillaiseksi, miten amatöörimäistä.
Vappu; amatöörien juhla
4
778
Vastaukset
- ...
Sanos vielä kerran _miten amatöörimäistä_.... XD
- Saarinen^
Olen aivan samaa mieltä kanssasi. Suomen kansa on amatöörimäistä moukkakansaa.
Hyih, amatöörejä!- luluk
Kaikki on todellakin niin amatöörimäisen amatöörejä! Aion kyllä silti lähteä juhlimaan kaupungille (tiedän! miten amatööristä!).
- ex-vappuheila
luluk kirjoitti:
Kaikki on todellakin niin amatöörimäisen amatöörejä! Aion kyllä silti lähteä juhlimaan kaupungille (tiedän! miten amatööristä!).
Kannatta todellakin lähteä kaupungille ja kylille harjoittelemaan vapun viettoa. Harjoitus tekee amatööristäkin mestarin. Koulutustahan monet ovatkin jo hankkineet ja siitä onkin merkkinä valkoinen lakki...tai ainakin melkein valkoinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513665Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1152631Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko6012322Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar791872Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431698- 201668
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421612Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281466