En jaksa enää...

Uuvuksissa

Ahmin ja oksennan kokoajan. Aina särkee päätä ja kuvottaa ja kurkusta vuotaa verta. Olen ihan lopussa! En tiedä mitä enää voin tehdä... Tää sairaus vie mut hautaan.

3

475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lääkäriin

      etenkin, jos tarkoituksesi ei olekaan kuolla.

      Jos taas on, olen todella pahoillani, mutta siihen suuntaan en osaa auttaa.

    • mieltä

      Tarvitset ammattilaisen apua. Ole armollinen itsellesi. Sinä tarvitset heti apua. Kirjoita vaikka paperille ensin pääasiat mikä on vialla ja mitä haluat asioille tapahtuvan ja millätavoin. Sitten soitat terveyskeskukseen ja sanot niin suoraan kuin ikinä pystyt mikä on hätänä. Lyhyesti ja selkeästi, niin että kuuntelija pääsee heti jyvälle mistä on kysymys.
      Älä pelkää auttajia, astu veneeseen ja anna elämän virran kuljettaa. Elämässä ei todellisuudessa menetetä mitään, vaikka siltä näyttäisi. Hei meitä on täällä monta jotka pidetään sinua kädestä kiinni. Tervetuloa takaisin elämään! Odotettavissa parempi kesä kuin viimeksi nautittu? (minun ohjeeni joita kenenkään eri tarvitse orjallisesti noudattaa)

    • uskopois

      mua autto uskoontulo.
      myös säikähdys pysäytti. poltin kannabista kerran, meinasin joutua psykoosiin koska selvästi psyyke on heikoilla. siitä selvittyäni päätin, etten lähde tohon oksentelurumbaan enää ikinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      52
      5078
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      28
      3729
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3493
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2848
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      92
      2741
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2680
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      13
      1891
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1656
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      202
      1508
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      153
      1361
    Aihe