Ruostekysely - tilanne

More-K

Hei!
Kyselyyn on jo osallistunut noin 600 suomalaista autoilijaa. Lähes kaikki vastaukset vaikuttavat päällisin puolin totuudenmukaisilta, ja kysely on muutenkin sujunut asiallisesti - kiitos teille kaikille!

Opelit ovat prosentuaalisesti vielä hieman yliedustettuina, mutta se selittyy sillä, että kyselyä on mainostettu Opel klubin aktiivisella keskustelualueella. Kiitos aktiivisuudesta! Toivoisin myös muiden autoiluharrastajien kertovan kyselystä autoklubien keskustelupalstoilla.

Pidän kyselyä aktiivisena toistaiseksi - niin kauan, kun mielenkiintoa riittää (ehkä parisen viikkoa). Tämän jälkeen laadin kyselystä yhteenvedon ja raportin noille samoille sivuille.

Te, jotka ette ole vielä osallistuneet, tervetuloa mukaan. Osoitehan on:

http://kapsi.fi/~morek/ruoste/

Hauskaa kevättä!

More-K

6

1169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikani kuluksi linkin mazdakerhon sivuille

      • More-K

        ...ja kumarrus :)


    • äänestää

      monestikko saa äänestää ???

      • More-K

        Toivoisin yhtä ääntä per henkilö.


    • tilanteesta

      niin eipä onnistu, koska "olet jo vastannut kyselyyn". Emme kai voi olla ainoita, joilla on kaksi autoa perhessä. Ei tunnu olevan kyselyteknikka hanskassa.

      • More-K

        Kyseessä on esto, joka varmistaa sen, ettei häiriköt laita kymmeniä vastauksia ja yritä manipuloida näin kyselyn tuloksia. Esto perustuu siihen, ettei samalla selaimella voi osallistua kuin kerran kyselyyn. Valitettavasti se aiheuttaa mainitsemasi rajoituksen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      405
      8859
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      172
      3268
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      17
      1744
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      77
      1136
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1068
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1055
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1011
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      975
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      973
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      920
    Aihe