Varasin juuri matkan ko. hotelliin. Jos jollain on kokemusta hotellista; sijainnista, ympäristöstä, palvelusta jne. Olisin erittäin kiitollinen kaikista tiedoista.
Krabi; Hotelli Vogue Pranang Bay Resort & Spa
Johis
32953
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olin hotellissa pari yötä vuonna 2003. Siisti kiva hotelli, hyvätasoinen. Huoneet tavallisia mutta hyvätasoisia. Hotelli sijaitsee ehkä n. 500 metriä rannasta. Ei siis ihan keskeisellä paikalla, mutta ei kovin kaukanakaan. Ravintolat, kaupat ym. ovat rannassa päin. Hotellissa on kiva Spa, jossa kannattaa käydä.
Olimme ko. hotellissa viime helmi-maaliskuussa.
Pidimme sijainnista, matka rantaan ei ollut liian pitkä ja matkalla oli monia hierontapaikkoja ja ruokapaikkoja. Hotellilla oli myös oma minimarket.Vaikka hotellin respa oli aivan vilkkaan tien vieressä, huoneisiin ei kantautunut melua.
Aamupala oli suht ok, tosin 2vk:ssa se alkoi vähän tökkiä, mutta niinhän aina.
Uima-allas ja pyyhepalvelut olivat ok ja allasbaarista sai hyviä voileipiä pikkunälkään.Muuten en osaa sanoa hotellin ruokailutasosta.
Henkilökunta oli ystävällistä.
Standardihuone oli suurehko, hotellin puutarhaan oli parveke, tosin emme sitä kauheesti käyttäneet. Ötököistä ei ollut vaivaa, ainoastaan gekkoja näki joka ilta muutamia kymmeniä.
Siinäpä tärkeimmät.
Tripadvisorin sivulla on muutama lisäkuva hotellilta
Juu oltiin viime marraskuussa ja saatin ihan hyvä kuva siitä. Huoneet oli siistejä ja tilavia. Henkilökunta palveli viimeisen päälle. Näkymät huoneen parvekkeelta merelle ja maisema ihan mieletön. Pienenä haitta puolena oli ohi kulkeva tie ja niillä paikallisilla oli tapana ajella pitkin yötä ja se melu kuului aika selvästi huoneeseen. Hotellin aamupala oli aika suppea, mutta kyllä sillä pärjäsi. Muuten se ao nang oli ihan loisto paikka, rantaa riittää jä lämpö tuntuu luissa asti!!! Parhaat rannat löytyy lyhyen pitkähäntävene matkan päästä!
Suosittelen