JET-ketjun sanahelinää

Totuus tarua ihmeellisempi

Ote JETin nettisivuilta "Tietoa JETistä":

"Takaamme, että hintamme ovat aina markkinoiden alimmalla hintatasolla. Hintatolpassamme oleva edullinen hinta on voimassa maksutavasta riippumatta. Siten tiedät aina tarkalleen, mitä kulloinkin polttoaineesta maksat ja voit vertailla hintoja. Meillä on ainoana öljy-yhtiönä käytössä nettohinta, koska mielestämme erilaiset bonuspisteet tai luvatut alennukset eivät kerro tankkaajalle päivän hintaa. Me emme piilottele bonus- tai alennusjärjestelmien kuluja jälkialennuslupausten takana."

Kun tutkii esim. Polttoaine.net hintoja JETin hinnat ovat lähinnä Nesteen hintatasoa.

6

946

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En tiedä miten oikein olet tutkinut, mutta tuolla ulkomaailmassa kun katsoo, on Jetin hinnat aina ko. paikassa/paikkakunnalla edullisimmat, ainakin tolppahinnoissa (eli huomioimatta muiden alennuksia).

      • Jet kallis

        oneasema halvin, joskus vanha seo-halpa.


    • Veijoexxo

      "Kun tutkii esim. Polttoaine.net hintoja JETin hinnat........"

      Älä luota Polttoaine nettiin. Hinnat ovat lähes aina jäljessä. Bensa-asemien hinnat ehtivät muuttua päivässä useampaankin kertaan lähes jokaisella asemalla...

    • katteet ylös

      JET

      jatkuvasti

      edullista

      tankkausta!


      -Sanoi mainos tolpassa. Vaan kun ei,esso kin myy välillä halvemmalla. ovat muuttaneet hintapolitiikkaa alkuajoista.
      Silloin tuo piti paikkansa

      • trabantti

        On jäänyt Jet-tankkaukset harvaan viimeaikoina. Muut "halpaketjut" on pari senttiä alemmat, aina. Etenkin ruuhkaisissa piakoissa Jet automaatti on aivan yhtä kallis kuin täyden palvelun asema.


      • Tänään
        trabantti kirjoitti:

        On jäänyt Jet-tankkaukset harvaan viimeaikoina. Muut "halpaketjut" on pari senttiä alemmat, aina. Etenkin ruuhkaisissa piakoissa Jet automaatti on aivan yhtä kallis kuin täyden palvelun asema.

        NEX 1,296
        JET 1,319
        ST1 1,320

        JA 95E hinta on siis kyseessä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      223
      1797
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      82
      1133
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      83
      954
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      951
    5. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      87
      827
    6. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      754
    7. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      111
      743
    8. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      117
      638
    9. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      48
      617
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      20
      611
    Aihe