Millainen tuo hotelli on? Mitä elämyksiä löytyy Phuketista? KIITOS vastaajalle.
Andaman Cannacia?
Phuket?
2663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hotelli oli yksi parhaista missä olen ollut.Todella kaunis allasalue,ystävällinen henkilökunta,puutarha oli melkein kuin paratiisi ja jos onnistaa niin näköala parvekkeelta suoraan merelle.Ainut miinus oli sijainti korkealla mäellä.Vaatii melkoisesti kuntoa kiivetä lähes pystysuoraa tietä 200 metriä hotellille.Mutta onhan vaihtoehtona käyttää tuktukia.Suosittelen lämpimästi!
2 kertaa peräkkäisinä vuosina ollaan Cannaciassa oltu. Ensimmäisellä kerralla Aurinkomatkojen kanssa ja toisena mentiin omin päin. Allasalue on upea, huoneet mukavia ja näkymä puutarhasta Kata Beachille mahtava. Auringonlaskua pääsee ihailemaan katolle 8D. Henkilökunta on todella ystävällistä ja auttavaista ja aamupala herkullista. Sijainti on hieman ikävä, koska mäki, jota pitää nousta, on todella jyrkkä ja tuktuk-kuskit pyytävät 50thb (1 e) ylimääräistä sinne nousemisesta, mutta toisaalta paikka on siksi rauhallinen, eikä pääse kunto ihan rapistumaan lomalla :). Kyllä Cannaciaa suosittelen todella lämpimästi, itse menen luultavasti seuraavallakin kerralla samaiseen hotelliin, vaikka se vähän tyyris onkin.
Phuketin elämyksistä sen verran että kannattaa lähteä tutustumaan lähisaarlle, erityisesti Racha Yai (tai Raya Yai, jotkut kirjoittavat erilailla) on upea korallihiekkainen saari, jossa on upeaa snorklata. Sinne kannattaa mennä paikallisen matkatoimiston mukana, palvelu pelaa ja pääsee nauttimaan speed boatin tunnelmasta.