kun kaapit ovat pyökinsävyistä kokopuuta.
Nyt on valkoiset tasot eikä mitenkään kauniit...
Nyt on valkoiset tasot eikä mitenkään kauniit...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Laminaattia
ja ennenkaikkea kaikenlaisia vastaajia....
Melko rohkea(joka kyllä toimii tietyissä olosuhteissa)ehdotus...varsinkaan tietämättä:
ilmansuuntaa(valoisuutta)
taustamateriaalia väreineen...
lattia-materiaalia
kodinkoneista...
verhoista...
valoista...
jne...jne...mieltymyksiä...
antaa vähän tietoja (ovien väri), tyytyy myös helpoihin vastauksiin/ehdotuksiin.
no yksinkertaisetkin vastaukset riittää mutta hieman täydennystä eli kodinkoneet ovat valkoiset, lattia kirsikkaparkettia, välitilan sävy/materiaali on vielä auki(sillä sekin menee uusiksi). Verhoja eikä tapetin sävyjäkään ei vielä ole valittu. No ehkä tästä on hieman lisäapuja jollekin jos joku vitsisi hieman avittaa tossa valinnassa.Niin joo ja välitilan sävyjä/materiaaleja saa myös vinkata!!!:)
Pyökistä....tuo 10 vuoden takainen "hitti-puu"
on tämän päivän mukaan taakse jäänyttä aikaa.
Maksimi kaksi puumateriaalia/tila on jo kohteessasi täyttynyt.
Valkoiset koneet "pomppivat" ikävästi ulos noista pyökkikaapeistasi.
Tietenkin voisi ajatella,että kauneus katsojan silmissä,mutta ......
jollain tapaa kelvollinen tasoväri:
Valkoinen(tai ainakin erittäin vaalea)pinta ja pyökki etureunalla.
Taustalaatoitus:esim.150x200 valkoinen tai hyvin vaalean harmaa vaaka-laatoitettuna ja pyökkiin sitovana lattiaan soviva esim.terrakotta-boordi kultaiseen leikkaukseen jatkuvana nauhana.
Vaihtoehtona taustalle,jokin muuta sisustusta sitova väri ROHKEANA....esim. koboltin sininen(toimii pyökin kanssa)toimii kun yhdistäviä materiaaleja on.