Onko tietoa kuinka paljon suurinpiirtein kilometreissä 500en hihna kestääpi ajella?
500en vetohihna?
Mickey
43546
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tehdas lupaa 50000km. Itellä 58000 mittarissa ja hihna on kai kovettunut sen verran et kitisee. Hihnaspray auttaa asiaan.
Tuota noin, kokemuksia on CRC:n hihnaspraysta (sellaista erittäin tahmeaa tököttiä), ei vaikuta mitenkään kitinän poistumiseen, sotkee vain takavanteen. Kyseessähän on hammashihna, joten ihan turha siihen on mitään spray-tököttejä edes laittaa. Kuulemma talkkia(?) kannattaisi kokeilla. Niin ja kannattaa tarkistaa se takahaarukan suuntaus.
Kiitti kommenteista.Itsekin ajanut kohta 60000 eikä ainakaan vielä kitise ja muutenkin ok kunnossa.
Laitan viestin tähän vanhaan ketjuun, kun joku kuitenkin tämän esiin Googlaa.
Kun hihna kitisee sietämättömästi kannattaa käydä läpi takapään laakerit sekä etummainen hintapyörä. Kun se väljähtyy, kitinää ei poista enää mikään - muu kuin sen etuhihnapyörän laitto.
Ei pitäisi olla kallis.