Kansainvälinen toimintapäivä sotaa vastaan
6.5.2006
* LA 6.5. Helsingissä klo:16 Elielin aukiolla, Rautatienaseman vieressä
*
Ei hyökkäystä Iraniin -tapahtuma
Järjestää: Pysäyttäkää sota -verkosto
http://www.pysayttakaasota.net
http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=1114
6.5.2006
* LA 6.5. Helsingissä klo:16 Elielin aukiolla, Rautatienaseman vieressä
*
Ei hyökkäystä Iraniin -tapahtuma
Järjestää: Pysäyttäkää sota -verkosto
http://www.pysayttakaasota.net
http://www.suomenshiiamuslimit.org/phpBB2/viewtopic.php?t=1114
Vastaukset 6
Vanhimmat
"Suomen shiiamuslimit eivät osllistu mielenosoituksiin"-kuulostaako tutulta?
Mielenkiintoista nähdä säilyykö aloitusviesti palstalla, kun Gohar on niin usein ilmaissut että Iranin tilanteesta kirjoittaminen on kielletty aihe (hänen mielestään, ei Eniron) ja nyt tuo palstan mainostetuin käännytyssivu "muslimit eivät käännytä" mainostaa kielletystä aiheesta pidettävää tapahtumaa.
...olivat mielenosoitukset Jyllandspostenin kuvajupakan vuoksi, joihin shiaamuslimit eivät oallistuneet.
Niin sitä muisti pätkii. Joskus hiukan tarkoitushakuisesti.
>>"Suomen shiiamuslimit eivät osllistu mielenosoituksiin"-kuulostaako tutulta?>>
"oikean" muslimin määritelmä?
en osallistu mielenosoituksiin
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1000000000000010&posting=22000000015934980#22000000015934980
...tarkoitin juuri noita Tanska jutun tapaisia mielenosoituksia, rauhan puolesta olen valmis osallistumaan sellaiseen toimintaan kyllä - rauhanomaisesti.
että mielestäsi on mahdollista kirjoitella palstalla Iranin nykytilanteesta ja islamin vaikutuksesta siihen?
Tuo nimimerkin eipäs juupas kirjoitus ei ole minun, mutta kiitos kirjoittajalle joka ehtikin vastata Aapolle.