Tietääkö kukaan mitä maksaa esim. 9-3 Aeron "Aero" merkki? Saabilta niitä saa mutta mitä mahtavat maksaa? Tarkoituksena olisi poistaa takaluukun Saab ja 9-3 merkit ja lisätä Aeromerkki tilalle. (auto on tosiaan oikea aero :) eli dieselistä ei olla tekemässä tekoaeroa.)
Miten merkit on kiinnitetty, miten ne saa pois ja kiinnitettyä?
Aero03
Miten merkit on kiinnitetty, miten ne saa pois ja kiinnitettyä?
Aero03
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kuulostaa ronskilta mutta mä kampesin ihan yksinkertaisesti ruuvimeisselillä, tosin pellin ja meisselin väliin paksu rätti ja kärki varovasti merkin alle. Eikä tullut ainuttakaan kosketusta ja jälkiä peltiin. Kyllähän ne jotkut lämmittelee puhaltimella jne..
Uudesta autosta lähtee varmaan tarra mukaan ja helpommin kun mulla se jäi tiukasti peltiin kiinni, mutta huolellisen pesun jälkeen (merkin ympäriltä hiekat ja hiput pois) sen sain varovasti muovin palasella irroitettua. Edelleenkään ei kosketusta peltiin!
Tarkkuutta vaan niin lähtee se karuimmillakin välineillä irti.
Kuumalla lähtee parhaiten, liimat voi pyyhkiä kuumana rätillä pois. Älä hankaa millään liuottimella, menee pinta mataksi. Vanhojen autojen maalit kestävät liuottimet, mutta nää uudet ei kestä.
on ollut yleinen hinta kun olen ostanut SE, 2,3 ja turbo merkin.