tarviiko hotelleissa? eikös siellä ole kuitenkin 230 verkko. muistelin että siellä on kolminapainen pistorasia. Jos tarvii niin mistä saa ostettua.
adapteri pistorasiaan?
4
3057
Vastaukset
- Mammu
saa lainaan/vuokrata ja mm. lentoasemilla on myytävänä. Muutama viesti aikaisemmin näillä sivuilla joku osasi neuvoa miten tuon kolmannen navan saa "kierrettyä" ilman adapteria.
- adapteria
Itse tökkäsin kolmanteen napaan jotain (kampa, hiuspanta jne) ja sitten pystyi tökkäämään tavallisen eurooppalaisen pistokkeen englantilaiseen pistorasiaan. Adaptereita myytiin lentokentällä n. 4 punnan hintaan.
- kookookoo
adapteria kirjoitti:
Itse tökkäsin kolmanteen napaan jotain (kampa, hiuspanta jne) ja sitten pystyi tökkäämään tavallisen eurooppalaisen pistokkeen englantilaiseen pistorasiaan. Adaptereita myytiin lentokentällä n. 4 punnan hintaan.
niitä saa ihan vaikka citymarketista jos haluat oman ostaa, reilu 10€ muistaakseni maksaa.. mutta halvemmalla pääsee kun käytät noita kikkoja mistä muut tuossa jo kirjoittivat
- London as a hobby
kookookoo kirjoitti:
niitä saa ihan vaikka citymarketista jos haluat oman ostaa, reilu 10€ muistaakseni maksaa.. mutta halvemmalla pääsee kun käytät noita kikkoja mistä muut tuossa jo kirjoittivat
Lopettakaa hyvät ihmiset pistorasioiden kanssa leikkiminen. Hyvä sovitin on halpa ja se käy lähes joka maassa. En viitsisi käyttää aikaani matkalla erilaisten sovitinkyhäelmien kehittelyyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951759- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3541116- 67989
- 58984
- 92948