Sain miesystävältä tekstarin:
"Kulkisitko vierelläni, kestäisitkö heikkouteni,
uskallanko rakastua, vaikka haluan sua..."
(Tämä on jostain laulusta, tiedän)
Apua, aikooko se nyt kosia mua vai aikooko lempata? Aa---puuu-vaa.....................
"Kulkisitko vierelläni, kestäisitkö heikkouteni,
uskallanko rakastua, vaikka haluan sua..."
(Tämä on jostain laulusta, tiedän)
Apua, aikooko se nyt kosia mua vai aikooko lempata? Aa---puuu-vaa.....................
Vastaukset 18
Vanhimmat
vähän siltä,että miesystäväsi on huomannut,että rakastaa sua,mutta voi olla vähän epävarma sinun tunteistasi...:)
Tämmöstä tuli mieleen...mut älä kivitä,vaikka menis ihan pieleen..:O
Uskallanko rakastua, vaikka haluan sua? Ihan päätön riimi. Nyt jello tarkkana, älä suin päin ryntää tuleen.
kokemukseni miehistä on, että jos ne alkaa Taapermaneiksi heittäytyä, siinä on rakastumista ilmassa...
Olisko se heittänyt sulle runon jos olis lemppaamassa sut? En usko, olisi hädin tuskin vastannut sun viesteihin.
Ja voihan tietysti olla että mun mieskokemukset on jostain neanderthalin ajoilta :/
Eipä ole ollut ainakaan mikään nykyajan pehmo isi.
Oli kyllä hyvä heh hee
"Ja voihan tietysti olla että mun mieskokemukset on jostain neanderthalin ajoilta :/ "
Mutta ei vejä lähellekkään sitä soidinkutsua minkä Äijäkäs aikoinaan vetäs: "sie oot ku Fazerin Siesta-patukka" aaahhh iha vieläkkii kulukee kylymät värreet..
Hilima von neljä-ruusua-oisko?
..jää Tabermankin toiseksi, on se nähty. Olen sen ennenkin todennut, että joka naisella pitäisi olla oma Äijäkäs, mutta kun ei niitä kaikille riitä - Hilimalla vaan kävi tuuri. Siinä kemiat ja sympatiat kohtas, huoks. Ihanaa.
Täytyy nyt kattoo, mitä tästä omasta romanssista tulee, huh huh kun jännittää. Että yks tekstiviesti sekoittaa koko päivän...
Neljä ruusua, sehän se bändi on!
Mie olin ihan myyty, Sie tiijät mistä...vieläkin polvissa notkahtaa...oot Sie mahettoman ihana naisimmeinen...Sie oot kastepisara ruusun terälehdellä...Sie oot keijun jalanjälki sammalmättäällä.
Huh! Täällä pää punasena taas imarteluista, mahetonta. Mie nyt oon semmonen rassukka vaan, iso, ruma, köyhä ja tyhmä.
En halunnut tuossa aiemmassa kommentissani olla Sinulle tyly. On vaan huoli ettei kaverille tule sydänsuruja, kun ei tunne sitä mieshenkilöä. Pitäisiköhän sun käskeä sitä kirjoittamaan tänne palstalle, niin tsekkaisin tyypin.
Mulla on nuha ja kurja olo muutenkin ja joku hiivatin pimppari kehtas pistää mua kaiken lisäks jalkaan.....ja Hilima se vaan on hehkeänä "keijun jalanjälki sammalmättäällä"
Ei oo reiluu elämä...ei oo :o(
Se riimi on Neljä Ruusua-bändin LUOTSIVENE, löytyy albumilta UUSI AALTO (1999)!
Googlaa vaikka noi hakusanat niin löydät sanat siihen lauluun kokonaan...
Siinä kyllä puhutaan rakastumisen pelosta ja rakkauden vankilasta ja vaikka mistä, kauneudestakin, joten sen perusteella on hippasen vaikea sanoa, millä aikeilla uroksesi on liikkeellä...
Ota noista miehistä nyt sitten selvää...;D
Hänelle on tullut sinut mieleen kun on kuullut kivan kappaleen soivan radiossa ja sitten hän on halunnut jakaa sen tunteen kanssasi - voi rakkautta ja kevättä... ;D
PS: Kerrot sitten kanssa, mikä on tarinan jatko...
pakko oli hakea sanat...(kiitti Mysteriet)
Täytyy vielä imuroida biisi netistä, arvatkaapa mitä kuuntelen tämän illan...:)
Mä kadotin sen luotsiveneen jota seurasin
en löytänytkään kotisatamaan
ajelehdin luoksesi uusiin maisemiin
ja hukuin kauneutesi hekumaan
mä lähdin päästäkseni sua pian kaipaamaan
mun kaikki ajatukset johtaa sun luo
murtaisitko panssarini, avaisitko silmäni
jos antautuisin täysin ja olisin sun
kulkisitko kanssani, jos tuntisit mun heikkouteni
mä pelkään rakastua, vaikka haluan sua
En löytänytkään kotiin, ei kai sitä enää olekaan
vain pelko peittää kylmää lattiaa
jäänkö tänne suljettujen ovieni taa
ikuiseen rakkauden vankilaan
sä näit heti etten ole onnellinen
sä tiesit kaiken jo ennen kuin kerroinkaan
murtaisitko panssarini, avaisitko silmäni
jos antautuisin täysin ja olisin sun
kulkisitko kanssani, jos tuntisit mun heikkouteni
mä pelkään rakastua, vaikka haluan sua
murtaisitko panssarini, avaisitko silmäni
jos antautuisin täysin ja olisin sun
lainattuja sanoja, joita on laulut pullollaan. Olehan jellona tarkkana, ettet retkahda liikaa ja joudu tuulen viemäksi näin keväthurmiossa.
...ei kuunnella!
Ei tällä palstalla kuunnella alkuunkaan tuollaisia varoituksia, jos ei niitä tullut 16 :kaan kuunneltua niin nyt ne ainakin valuvat kuin vesi hanhen selästä...;D
Mites se menikään se Prinssi ja lasivuori-laulu..
"Valheita, valheita, valheita on kaikki laulut päällä maan. Valheita, valheita, valheita vaan - ja siksi ne lauletaan..."
Voi vitsi. "On hyvä, ettet näe minua nyt... sillä oon ihan vihreä kateudesta ;)
on minusta huolissaan - ihan kuin joku virtuaali-isoveli :) Mutta Mysteriet on ihan oikeassa: ei tässä iässä taida enää varoitukset paljon auttaa - nyt on vaan uskallettava elää ja ottaa riskejä. Elämä on, näes. (Oikeasti hirvittää, jos pitäis yrittää näitä omia kuvioita saada sopimaan toisen kuvioihin - molemmilla lapsiakin...on niin paljon helpompaa vaan tapailla silloin tällöin).
Rakkauden viedä mennessään,rakkaus kyllä pitää teitä molempia suuressa lämpöisessä sylissään.
Kiva lukea kun vielä tässä iässä jännitetään rakkauden kokemista kuin teininä,mutta onhan se tunne kyllä jännitämisen arvoinen
...pidän Sinusta huolta. Huh-huh, joutunut Hiliman plantaasilla pihahommiin. Matalaoktaaniseksi väittää tuota simaa, mutta kyllä siitäkin jo maailma jonkun verran pyörii. Vahvemman sorttinen kotkalja alotellaaan saunan päälle.
Itse en ole vielä uskaltanut simapulloa korkata, mutta pian...olen myös ahkerasti pihaa siivonnut. Onkohan se sima kun sinua pyörryttää vai ihanainen Hilima - vaiko molemmat? Terkkuja ja kaikkea hyvää sinnepäin :)