Härkä ja kalat

Haluaisin tietää tarkalleen kuinka härkä ja kalat sopivat toisilleen?Ennen oli mahdollista tarkistaa horoskooppien yhteensopivuus jippii.fi -sivuilta, mutta enää tätä palvelua ei siellä ole??
51827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ne sopivat ja oikein hyvinkin! Helppoa ja rentouttavaa yhdessäoloa, hellyyttä, hoivaa, rakkautta ja romantiikkaa. Härän puskiessa eteenpäin kalat tukee ja myötäilee. Ja kun kalat tarvitsee vahvan olkapään johon nojata, on härkä kuin luotu siihen tehtävään.

Äänestä
  • Niin, olen ollut naimisissa kalat-miehen kanssa kohta 10 vuotta. Hän on ehdottasti elämäni mies, edelleen. En nyt tarkoita että horoskooppi tekisi hänestä ihannemiehen =) mutta kerraan ihana, kultainen, huomaavainen, tunteellinen, lapsirakas, rauhallinen, eläinrakas, hyvän kuuntelia, empaattinen, hyvä seksissä, rehellinen, luotettava, mukavan näköinen...itse kun olen härkänaisena välillä mahdoton, itsepäinen, temperamenttinen... =)

    Äänestä

Seurustelin kalamiehen kanssa, ja suhde oli alussa aivan ihanaa! Tulimme loistavasti toimeen ja ymmärsimme toisiamme hyvin. Kun suhde muuttui arkisemmaksi ongelmia tuli sitä mukaa enemmän kun aikaa kului.

Meidän kohdallamme kävi niin, että kalamieheni sai minut useinkin aivan raivon partaalle. Hän oli riidan sattuessa jotenkin pakenevaa sorttia, ja itse haluan aina selvittää asiat siinä ja heti.

Minun kalamieheni oli hyvin miehinen mies. Hyvällä itsetunnolla varutettu, treenattu ja oikein hyvännäköinen mies, siis juuri sellainen jonka haluan. Ulkonäkö on minulle tärkeä, tämä tietenkin sopii härän piirteisiin. Hän teki kaikkensa minun vuokseni, ehkä hieman liikaakin, sillä minusta tuli jotenkin kiittämätön. Hän oli minulle lopulta itsestäänselvyys. Kalamieheni oli erittäin uskollinen ja luotettava, sanoisin, että parempaa en tule ikinä löytämään. Itse kylläkin jätin hänet.

Meidän juttu ei vaan toiminut. Täytyy sanoa silti puolustukseksi, että omaa haluakin puuttui paljonkin. Suhteen eteen täytyy tehdä paljon töitäkin, se ei riitä jos vaan toinen tekee.

Äänestä
  • käsikirjoitus ! Kuin olisin itse kertonut elämästäni kalamiehen rinnalla. Minä tosin jouskari ja nouseva skorppari. Ritiriitoja ilmeni ihan turhankin takia, sillä kalamieheni kanssa oli tosi vaikea sopia asioista, hän ikäänkuin haihtui paikalta eikä osanut tuoda esille negatiivisia tunteitaan, vaan piti kaiken sisällään. Minä myös hain eroa, ja silloin kalamieheni sekosi. Kiltistä eteerisestä, auttavaisesta ihmisestä tuli hirviö. Maa järisi, ja tulivuori purkautui...

    Äänestä

Niin että meillä menee hyvin itse olen härkänainen ja minulla on kalamies. Neljä vuotta kohta mennyt hyvin. Kyllä se parisuhde mielestäni on niin paljon enemmän kiinni muista tekijöistä, kun horoskoopista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HärkäNainen kirjoitti:

Haluaisin tietää tarkalleen kuinka härkä ja kalat sopivat toisilleen?Ennen oli mahdollista tarkistaa horoskooppien yhteensopivuus jippii.fi -sivuilta, mutta enää tätä palvelua ei siellä ole??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu