MONUMENTAL LIDO

Onko kokemuksia, millainen hotelli??
45982
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Varsinaisen hotellin puolesta ei tietoa.
Sijainti ok, eli keskustasta katsoen "turisti" hotellialueen alkupäässä ja sopiva kävelymatka keskustaan. Liikennettä jonkin verran, muttei erityistä ruuhkaa, kiitos uusien ohikulkuteiden.
Samassa rakennuksessa jonkin verran kauppoja ja ravintoloita.
Merivesiuimala suoraan alapuolella rannassa.

Äänestä

Hei
Olimme mieheni kanssa helmi-maaliskuun vaihteessa 2005 Madeiralla ja kyseisessä hotellissa. Meillä oli kahden hengen huone merinäköalalla.
Olimme erittäin tyytyväisiä hotelliin ja huoneeseen, niinettä olemme suunnitelleen seuraavaksi jouluksi samaa hotellia (yleensä emme mene samaan paikkaan, mutta tämä on poikkeus.)
Palvelu pelasi hyvin, huoneet siivottiin joka päivä. Aamiainen oli buffetaamiainen ihansanan mukaisesti eli runsas ja monipuolinen.
Suomalaisasiakkaita ei ollut silloin kovinkaan paljon hotellissa, sensijaan iäkkäitä brittejä oli runsaasti.
Parisen kilometriä keskustaan, taksit edessä samoin bussipysäkit. Alueella on ravintoloita, mutta emme käyneet niissä sensijaan löysimme erinomaisia ruokapaikkoja keskustasta (vähän sivukaduilta missä paikalliset ruokailevat).

Äänestä
  • Kiitos tiedosta :O) Muistatko nimeltä niitä hyviä ruokapaikkoja keskustassa?

    Äänestä

  • Madeiralla kirjoitti:

    Kiitos tiedosta :O) Muistatko nimeltä niitä hyviä ruokapaikkoja keskustassa?

    Hei
    Otin valokuvat ja tekstit esiin, jotta muistan ja sitten kävi niin että matkakuume tuli ja lujaa..

    Esimerkiksi hyvä: Vanhassa viinikellarissa Ravintola O Funil, Rua da Carreira 132 oli pieni, mutta edullinen ravintola (kaksi henkeä söi illalla alku-,pää- ja jälkiruoaksi cappuchino lisäksi viinipullo yht 27 €). Palvelu hyvää ja ruoka erinomaista. Paikalliset tulevat ruokailemaan sinne klo 20 jälkeen ja silloin paikka täyttyy.
    Tällä samalla kadulla(tällä vähän epämääräisellä kapealla kadulla keskustassa)kävimme ainakin neljä kertaa syömässä kolmessa eri paikassa ja kertaakaan emme pettyneet. Ravintoloita ei meinaa ihan heti huomata, kun ne eivät ole ulospäin mitenkään ihmeellisen näköisiä. Nämä ravintolat olivat kaikki paikallisten suosimia eli hintataso kohtuullinen ja ruoka hyvää, samoin palvelu. Sisältä kivasti sisustettu.
    No, toivotaan että tilanne ei ole huonontunut siitä.
    Itse asiassa Funchalissa on tosi paljon ihania ravintoloita, mutta hotellialueen ravintolat ovat kalliita ja välttämättä ruoan taso ei ole hintansa väärtti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Madeiralla kirjoitti:

Onko kokemuksia, millainen hotelli??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu