Mirtazapin tai remeron

Onko ketään jolle ko lääke olisi aiheuttanut päivä levottomuutta? En tiedä onko levottomuus/tuskaisuus oireeni lääkkeen sivu vaikutusta vai jotain muuta. Muuten lääke tuntuisi auttavan ahdistukseen ja antavan hyvän yö unen mutta aamu-päivä on tuskaista levottomuutta.    
1333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla oli kans alussa omituista säpsähtelyä ja levottomuutta, meni n. paris viikossa ohi, unia mä nään vieläkin ihan solkenaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


APUA kirjoitti:

Onko ketään jolle ko lääke olisi aiheuttanut päivä levottomuutta? En tiedä onko levottomuus/tuskaisuus oireeni lääkkeen sivu vaikutusta vai jotain muuta. Muuten lääke tuntuisi auttavan ahdistukseen ja antavan hyvän yö unen mutta aamu-päivä on tuskaista levottomuutta.    

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu