Jokohan siitä Saimaasta

lähteneet? Etenkin tuolta Ruokolahden tienoilta olis meinaan kiva päästä pian mökille sinne Eteläkarjalan laulumaille. Ikävä jo on.
3869
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kohdalla pari päivää sitten, ihan ohuelta mustalta riitteeltä se jää näytti, mut vasta oli selällä sulaa. Äkkiä se siitä lähtee, ku on näin hienot aurinkoiset kelit. Tervetuloo sit vaan!

Äänestä
  • kun reitti mökkisaareen on auki.

    Äänestä

ensi viikolla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on jäät kirjoitti:

lähteneet? Etenkin tuolta Ruokolahden tienoilta olis meinaan kiva päästä pian mökille sinne Eteläkarjalan laulumaille. Ikävä jo on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu