kerrohan harrastuksesta

minusta on ollut kivaa kirjoittaminen
pistän esimerkkirunon:

kun vappu tulla tupsahti
lumi pois jo hupsahti
ja linnut suomeen palasi
ja vaari innoissaan halasi
2373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

runostasi. ♥
Mun harrastuksiin kuuluu nettailu ja askartelu, lenkkeily ja uiminen. Kivoin on askartelu.

Äänestä

Jos todella haluaa ajatukset irti töistä ja kaikesta muusta tylsästä ja stressaavasta, niin kannattaa kokeilla ratsastusta. Se vaatii 100% keskittymistä siihen hommaan ja sen hetkisiin tekemisiin, siinä ei voi antaa ajatusten harhailla (tai välittömästi harhailee myös hevonen). Ü

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä on ollut kivointa kirjoitti:

minusta on ollut kivaa kirjoittaminen
pistän esimerkkirunon:

kun vappu tulla tupsahti
lumi pois jo hupsahti
ja linnut suomeen palasi
ja vaari innoissaan halasi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu