Albufeira

Varasimme juuri viikoksi matkan Albufeiraan Vila Recife-hotelliin. Onko joku ollut kyseisessä hotellissa, minkälaisia kokemuksia löytyy?

Onko tämä hotelli kaukana esimerkiksi biletyskadusta, jonka lähellä ilmeisesti hotelli Baltum on?

En ole erityisesti kalaruokien ystävä, saahan ravintoloista muutakin kuten spaghettia yms?

Minkälainen miestarjonta?

Huumorilla kyselen, olisi kiva saada kaikenlaisia tarinoita ja kokemuksia Albufeirasta...Missä on nudistiranta?

Kiitos kaikille vastanneille =)

Kertokaa kaikkea ;)

2

971

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -menemme myös-

      Kyllähän listoilta toki muutakin löytyy kun kala ja spagetti ruokia. Ko hotellista en osaa mitään sanoa ja nudistirannan olemassaoloa epäilen. Toki tietoni on rajallista kun vasta itsekin paikkaan olen tutustumassa. Eli jos joku osaa enemmän sanoa niin kertokoot, minäkin kuulisin faktaa hyvin mielelläni. :o)

      Kehuja on kuitenkin paikka saanut ja niitä biletyspaikkojakin löytyy.... Siispä hyvää lomaa!!!

    • ......

      Itse olin juuri tuossa Baltumissa ja baarikatu on todellakin ihan siinä lähellä. Paikalliset kertovat mielellään biletyspaikoista, joihin on paras mennä taksilla, jotta löytää paikan varmasti =) Taksilla ajaminen on edullista.

      Miestarjonta on monipuolista - portugalilaiset ovat erittäin komeita (ja ystävällisiä) ;) vientiä riittää...

      Ruuasta vielä, että saa todellakin muutakin kuin kalaa (sardiineja) ja pastaa! ...ruoka on siis hyvää =)

      Minun kokemukset Albufeirasta ovat ainoastaan positiivisia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      251
      9334
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2801
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      209
      1932
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1920
    5. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      64
      1408
    6. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      139
      1401
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      128
      1317
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1006
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      911
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      828
    Aihe