Ihan mielenkiinnosta kyselen, että mites vaaka nainen ja neitsyt mies sopii toisilleen? Horoskoopin perusteella en tietnkään miestä itselleni valitse, mutta kiinnostaa vaan..:)
vaaka ja neitsyt
leitz
61402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vaaka ei ymmärrä neitsyen täydellisyyden tavoittelua eikä neitsyt ailahtelevaa ja haveilevaa vaakaa. Ne eivät horoskooppien mukaan sovi yhteen, tosin astrologiset ennustukset eivät aina toteudu.
No, itselläni on 15 vuoden kokemus. Neitsyt palvoo vaakaa ainakin tässä parisuhteessa. Yrittää toteuttaa kaikkea mitä vaan nainen keksii... Mutta tietty sähköinen fiilis puuttuu. Johtunee ehkä tästä pitkästä yhdessäolon ajasta, eikä niinkään horoskooppimerkistä! Itse olen se vaaka-nainen. Toisaalta suhde on tasasen turvallista jne. Olen nähnyt pahempiakin parisuhteita ja tämä ei ainakaan ole niistä pahimmasta päästä : )
Käykää taidenäyttelyissä ja suihkuseurapiireissä, ei missään latotansseissa. Ja parasta ylle. Muut kalpenee varmasti, sillä sen luontevampaa yhdistelmää ei siihen ole.
Täällä vaaka nainen joka on ollut neitsyt miehen kanssa 25 vuotta yhdessä , mutta ei se välillä ole helppoa ollut mutta kyllähän jokaisella välillä on huonojakin aikoja. Neitsyt mies suorastaan palvoo vaaka naista. Neitsyt mies on ainakin turvallinen, rehellinen , hellä ja hyvä sängyssä ja se riitää minulle. =)
Olen ollut suhteessa naimisissa saman neitsytmiehen (tuplaneitsyt) kanssa kohta 20 vuotta ja ajan myötä suhteemme vain paranee. Impulsiivisena ihmisenä minä vauhditan neitsytmiehen elämää ja hän puolestaan vetää minua ajoittain nilkoista maan pinnalle ja hoitaa tylsät raha- ym. asiat. Onnistuminen on kiinni niin monesta muustakin asiasta kuin planeetoista!
yritetty on, ei toiminnut. ei lähellekkään.