kotimaiset digikanavat

voiko vastaan ottaa satelliitista vai pitääkö olla lautasen kanssa harava katolla??
1366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihan kaikkia digikanavia ei lautasella saa, mutta muutamia nyt kuitenkin.

Thor-satelliitissa olevia digikanavia: YLE1, YLE2, YLE Teema, YLE24, YLE FST, MTV3 ja Nelonen. Katselu vaatii Canal Digitalin Local-kanavapaketin ja conax-kortin.
http://www.canaldigital.fi/templates/productsfront____4142.aspx

Kattoharavalla näkyy lisäksi SubTV, MTV3 ja Nelonen (B-nipussa) sekä Voice, Urheilukanava, H&P, Digiviihde (C-nipussa).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön2 kirjoitti:

voiko vastaan ottaa satelliitista vai pitääkö olla lautasen kanssa harava katolla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu