FE-100, FE-110 ja FE-120

kokemuksia?

Kertokaa joku noista otsikoissa mainituista malleista kokemuksianne. Täyttääkö ne hyvin tehtävänsä peruskamerana? Millainen kuvan laatu noissa on? Kun pitäisi ostaa ihan peruskamera jolla saa hyviä kuvia, eikä ole turhan mutkikas. Entä ovatko luotettavia eli toimivat tilanteessa kuin tilanteessa?

2

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hp_guru

      Juuri eilen perustin saitin, johon laitan aina parhaat kuvat, jotka otin OLYMPUS FE-100 kamerallani! Ajattelin, että siitä kuvanlaadusta voisi olla kiinnostuneita... ja tänään täällä jo kysytään ;)
      Muuten jos joku tulee heti sanomaan että "ei ihan hyvät kuvat" niin tiedoksi olen vasta aloittelija luonto- /ulko kuvauksissa!

      Saitti muuten: http://hp-guru.blogspot.com/

    • hp_guru

      kamerani ajoi asiansa! Kuvat laadukkaat ja kamera muutenkin helppokäyttöinen! Videotoiminnon laatu ei ole kummoinen, mutta kukanyt digikameraa videokamerana käyttää? Kuvan laatu on todella hyvä. Etenkin SuperMacro on todella hyvä toiminto, jolla pystyy kuvaamaan esimerkiksi kukkaa 2 sentin etäisyydeltä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6908
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2036
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1238
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      996
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      954
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe