tasap.
on soma herätä ku eilinen on selvänä eletty ja kaiken oleellisen muistaa, eikä tee mieli samppakalijaa tänäpäivänäkkää
010506 valpuria
14
1322
Vastaukset
- GloriaGaynor-71
Huomenta!
Minä voisin kyllä lasillisen alkoholitonta shampanjaa nyt ottaa sillä pidän tätä ekan raittiin kuukauteni merkkipäivänä. Niitä on kyllä enemmänkin (päivinä), mutta kun en tarkkaan muista niin en ainakaan liioittele.
Aurinkoista valpuria!
t.GG- paranoidi
raittiista kuukaudesta :)
- aahoohoo
Toivottavasti viestisi pysyy tässä ketjussa edes sen verran että ehdit lukea tervetulotoivotukset.
Minä oon turhankin niuho noista skoolauksista ja yleensäkki juomista. Kerran ostin karpalon makusta kivennäisvettä ja siitä muistu siideri mieleen joten jätin sen muitten juotavaks.
Yletöntä varovaisuutta oli ihan omastaki mielestä se kun olin unohtanu tuoremehupänikän tiskipöydälle yöks ja mieleen välähti aamulla että jos se on ruvennu käymään kiljuks siinä yön tunteina. Kaadoin sen viemäriin.
En viitti riskeerata. Mulla on ihan hyvä näin - horin kraanavettä ja oon selvin päin.
- paranoidi
Hyvää Vappua kaikille. Pirteänä kuin peipponen poika pomppii.
- Gefilus
Raitista Vappua Kaikille Tasapuolisesti ! Ei oo nuppi kipee ja vaikka kaveri ilkkuu... RAITTIUS ON ILOINEN ASIA !
- ma-sa
Harkitusti ja tipattomana etenen tämän päivän.Jokin haavekin toteutuu.Hmm...katsotaan mitä päivä tuo tullessaan.
- papio
Huomenta ja raitista Vappua kaikille! Elellään tämäkin päivä ilman alkoholia. Kaupungilla on niin paljon ruuhkaa, että taidan pitäytyä tämän päivän sisätiloissa.
- Cettuz!
Raittiina, pidetään huolta? Itsestämme. Vanhoin sanoin: Liput leihuvat miesten wceessä!
- uusitie
Hauskaa Vappua kaikille.Raittiina olen ollut.
Vierailuni ketjussa ovat jääneet vähiin,kun oma kone on edelleen takuu korjauksessa.- aahoohoo
että nyt pääsit ilmottautumaan hyvien uutisten kanssa.
Ne on kuule sen verran hämärävehkeitä nää koneet et niitten kanssa tarvii varmaan muutaki työkaluu ku jakoavainta - vähintäinki kirvestä.
Oli ihana herätä selvin päin, ilman RA-PULAA, ja ilman morkkiksia.
Tuossa justiin tulin mökiltä, huomasin että kaupungissa oli tullut kesän merkkejä. Pihalle oli ilmestyneet, räkättirastas ja västäräkki.
Raitista päivän jatkoa.- Systeri
Kevätkonsertista nautti kun olo oli kirkas!
Just heräsin taas ja olo on kuin ennenvanhaan, pää kipeä, hiki valuu, huimaa jne. Eikä edes suklaa maistu! tämä olotila ei kuitenkaan johdu onneksi alkoholista.
- karbidi
herätä, ku puusavotta ei tosiaan vie muistii. Tekee vaan tottumatoman ruumiin raihnaseks, mut se on vaan tervettä!
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut79901- 68853
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me112795Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt46789Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49739vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22723Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖20720