127 tietoa

Olisiko tietoa 127:n takapyöränlaakerien kiristysmomentista kenelläkään.Netistä en löytänyt(tai osannut hakea.?!).
vm-79. Brava talliin ja tusinalla baanalle.
2220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Momentin saa näppituntumallakin.

Tiukkaat laakeria ja pyörität napaa samalla. Kun navan liike alkaa tuntua raskaammalta, käännät kiristysmutteria vartin takaisinpäin ja se on siinä.

Äänestä
  • no nyt pojat jäitä hattuun ....laakeri ei ole kiristettävää mallia vaan sellainen leveä... ja mutteri kiristetään reilusti kiinni ei vaikuta laakerin kireyteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uno Mirafiori kirjoitti:

Olisiko tietoa 127:n takapyöränlaakerien kiristysmomentista kenelläkään.Netistä en löytänyt(tai osannut hakea.?!).
vm-79. Brava talliin ja tusinalla baanalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu