Myytävät rantatontit

Kuinkahan koviksi näiden omarantaisten tonttien hinta mahtaa nousta?
61622
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Siitä, paljonko Hölmöläiset tarjoaa.

Äänestä
  • siis kuopiolaiset

    Äänestä

paljon siitä, kuinka lähellä keskustaa tontti sijaitsee, mutta ehkä 80k-90k eur ylöspäin.

Äänestä
  • Pk-seudulta haluaa porukkaa pois. Siellä saa kämpästä niin hyvän hinnan että tontin osto ei tunnu missään vaikka maksaisi 100 000 - 150 000 euroa.

    Äänestä

Tarkoitatko niitä kaupungin huutokaupalla kauppaamia Tervapuron alueen rantatontteja? Savon Sanomathan sitä niitten tulevaa hintaa jo arvaili tuossa joku aika sitten. Arveltiin, että siltä riviltä ei lähde halvinkaan omarantatontti alle 100 000 eurolla. Epäilen tätä vähän. Ilmansuunta on epäedullisin mahdollinen (koillinen).

Äänestä

Kaupunki tekee hyvää bisnestä näillä rantatonteilla. Vielä kaavoitetaan vain muutama rantaviiva samoilta seuduilta ja myydään ne korkeimmin tarjoavalle. Näin se saaristokatukin rahoitetaan. Ostajia kyllä löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jari_kuopio kirjoitti:

Kuinkahan koviksi näiden omarantaisten tonttien hinta mahtaa nousta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu