Mercuryn trimmi

Mercury 40 hp.2-t -90 4-pyttyinen kaipaisi trimmin tiivistesarjaa,ei löydy us-parts:sta eikä JOllaksen venehuollosta.Onko vinkkejä mistä suomesta jos saa mistään?
7968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sama kone on minulla, Cassic malli. Tiivistesarjasta en tiedä, mutta netistä löytyy räjäytyskuvat. Trimmi on minulla temppuillut, hiiliä ei kuulemma saa mistään. Naputtelulla on juuri ja juuri jaksanut nostaa koneen. Monesti on kone jäänyt alaskin. Trimmin kannen olen tiivistänyt silikonilla. Onko antaa vinkkejä trimmin korjaamiseksi.

Äänestä
  • Niin, vielä tiivisteistä, kävin vuosi sitten lauttasaaren telvassa kysymässä niin siellä muistaakseni oli tiivistesarja saatavissa mutta minusta se oli aika kallis, jonka takia jäi ostamatta. Kysyin myös trimmin (hiilien) varaosia ja niitä ei ole.

    Äänestä

  • klassikkokone kirjoitti:

    Niin, vielä tiivisteistä, kävin vuosi sitten lauttasaaren telvassa kysymässä niin siellä muistaakseni oli tiivistesarja saatavissa mutta minusta se oli aika kallis, jonka takia jäi ostamatta. Kysyin myös trimmin (hiilien) varaosia ja niitä ei ole.

    Onko niissä hiilissä jotain erikoista, ettei niitä voi tehdä itse isommista hiilistä muokaten?

    Äänestä

  • gsxf kirjoitti:

    Onko niissä hiilissä jotain erikoista, ettei niitä voi tehdä itse isommista hiilistä muokaten?

    No ei siinä varmaan mitään niin erikoista, mutta mötikkä on sen verran ruosteessa että en saanu auki sitä. ristipääkannasta pyörähti kulmat. yritys loppu siihen.

    Äänestä

Itse ostin tarvittavat o-renkaat,(joita on monta) laakeri ja stefaliikkeestä,ongelmana oli hiljalleen alaspäin valuminen,loppui o-renkaiden vaihdon jälkeen,ja osat maksoi naurettavan vähän,aikaa toki kului,mutta sitähän valmiissa maailmassa riittää..:)

Äänestä
  • Tiivisteitä löytyi laakeriliikkeestä,s-moottori pyörii,öljyt lisätty,ilmattu,mutta eipä ottanut toimiakseen.Pitänee vaihtaa kaikki tiivarit,akselista pyörittäen kyllä kanavista tulee öljy,mutta ei kaiketi riittävää painetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


komu kirjoitti:

Mercury 40 hp.2-t -90 4-pyttyinen kaipaisi trimmin tiivistesarjaa,ei löydy us-parts:sta eikä JOllaksen venehuollosta.Onko vinkkejä mistä suomesta jos saa mistään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu